مذاکره رسمی با شرکت های هواپیمایی ام.آر.جی ژاپن و امبرائر برزیل آغاز شد

|
0 دیدگاه

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل از آغاز مذاکرات رسمی با مسئولان شرکت ام.آر.جی ژاپن خبر داد و گفت: در حال رایزنی با امبرائر بزریل هستیم که هواپیماهایی شبیه ای. تی. آر ایتالیا تولید می کند.

«اصغر فخریه کاشان» اعلام کرد ای. تی. آر و ایرباس شرایط یکسانی دارند و افزود: از آنجا که ۵۰ درصد ای. تی. آر به ایرباس و بقیه به ایتالیا تعلق دارد بنابراین هر تفاهمی با ایرباس با ای. تی. آر نیز قابل اجراست.
فخریه کاشان یادآوری کرد هفته گذشته هیاتی از سوی امبرائر در تهران حضور یافت و یک فروند از هواپیماهای این شرکت نیز دو پرواز آزمایشی بر فراز دریای خزر و دماوند انجام داد.
به گفته وی، تیم امبرائر سه روز در تهران بود و با همه خطوط هوایی ایران مذاکره کرد و یک روز را به آموزش پرواز و نکات فنی و یک روز را به بحث های مربوط به فاینانس و شرایط مالی ایران اختصاص داد.
به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین الملل، قرار است امبرائر پیشنهاد نهایی خود را به ایران ارایه کند تا در ایران بررسی شود و در صورت نهایی شدن این دو قرارداد، آسمان ایران شاهد پرواز هواپیماهای جدید خواهد بود.
به گزارش ایرنا، اواخر هفته گذشته پس از هفت ماه اداره خزانه داری آمریکا مجوز فروش هواپیما به ایران را صادر کرد و اکنون شرایط برای خرید مستقیم هواپیما از سازندگان هواپیماهای مسافری مانند بوئینگ و ایرباس فراهم شده است.
شرکت ام.آر.جی ژاپن تولیدکننده هواپیماهای ۷۰ نفره کوتاه برد است و شرکت های ایرانی درصددند نزدیک به ۸۰ فروند از این هواپیماها را خریداری کنند.
امبرائر برزیل نیز تولیدکننده هواپیماهای ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفره است که اکنون در بسیاری از خطوط هوایی دنیا پرواز می کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.