مراودات بانک ایران و اروپا با تهران به ٥,٥ میلیارد یورو رسید

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان گفت: با روی کار آمدن دولت یازدهم، راه‌ها برای تجارت ایران با سایر کشورها هموار شد، به طوری که مرداودات بانک ایران و اروپا با تهران به ٥,٥ میلیارد یورو رسیده است.

امید یراقی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان، در نخستین نشست اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان، گفت: توسعه روابط تجاری میان تهران و برلین نیازمند رفع موانع بانکی است، در صورتی که هنوز نتوانسته‌ایم با بانک‌های آلمانی مراوده داشته باشیم.

وی افزود: موانع مالیاتی، شفاف نبودن قوانین و مقررات دارایی و بالا بودن ریسک سرمایه گذاری از جمله موانع فعالیت اقتصادی در ایران است، با این وجود، دولت ایران با حمایت از شرکت‌های خارجی، در تلاش است ریسک سرمایه گذاری را در کشور کاهش دهد.

یراقی تصریح کرد: آلمان به عنوان بزرگترین صادرکننده جهان، می‌تواند با مشارکت با ایران به عرضه و ارائه انواع کالاها و خدمات مهندسی، آموزشی و فناوری‌های نوین بپردازد.

رئیس اتاق بازرگانی ایران و آلمان عنوان کرد: وجود منابع سرشار طبیعی، نفت و انرژی، نیروی انسانی، بازار بزرگ و مهم‌تر از همه امنیت موجود در ایران، مزایای کار و فعالیت در این کشور است.

وی ابراز امیدواری کرد که از اواخر امسال شاهد پر رنگ‌تر شدن همکاری‌های تجاری و بازرگانی ایران و آلمان باشیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.