مردم چقدر از کارت‌های اعتباری خرید کالا استفاده کردند؟

|
0 دیدگاه

از مجموع کل اعتبار ۴۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده توسط بانک مرکزی برای کارت اعتباری خرید کالای ایرانی تا پایان تیر ماه امسال تنها ۲۸ میلیارد و ۵۹۰ میلیون تومان توسط متقاضیان استفاده شده است.

حسب مصوبه مورخ ۲۸‏‏‏‏/۷‏‏‏‏/۱۳۹۴ شورای پول و اعتبار بالغ ‌بر ۴۲۰۰۰ میلیارد‌ ریال خط اعتباری (هر یک از بانک‌ها ۱۴۰۰۰ میلیارد‌ ریال) در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفت که برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش (بانک ملی ایران)، مستمری بگیران سازمان بازنشستگی کل کشور (بانک صادرات ایران) و مستمری بگیران تأمین اجتماعی (بانک رفاه کارگران) که سقف درآمد تعهد نشده آنها ۱۵ میلیون ریال است و با سقف اعتباری ۶۰ میلیون ریال کارت اعتباری برای خرید کالاهای ایرانی صادر شود.

مهلت صدور کارت‌های مذکور تا پایان اردیبهشت ماه و مهلت استفاده از کارتهای صادره نیز تا پایان تیرماه ۹۵ تعیین شد.

با توجه به پیشنهادهای ماخوذه جهت صدور کارت‌های اعتباری تا پایان سال ۱۳۹۵ از دستگاه های مرتبط، امکان تمدید مهلت استفاده از اعتبار کارت‌های مذکور حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۶ در دست بررسی است.

* ارقام به میلیارد ریال

بانک اعتبار واریز شده عملکرد اعلامی توسط بانک ۶ شهریور
ملی ۶۸٫۴

تعداد ۷۲ هزار و ۱۷۳ کارت صادرشده و برای بالغ بر ۱۰ هزار و ۳۰۶ نفر کارت تحویل داده شده که به میزان هزار و ۱۹۰ کارت در حال انجام تراکنش است.

رفاه ۱۹۰٫۶

تعداد ۲۶ هزار و ۲۱۳ کارت صادر شده و ۱۴ هزار و ۶۱۷ کارت تحویل متقاضیان گردیده که به تعداد ۵ هزار و ۴۹۰ کارت در حال انجام تراکنش است.

صادرات ۲۶٫۹

تعداد ۴۴ هزار و ۲۴۰ کارت صادر شده و ۴ هزار و ۲۴۰ کارت تحویل متقاضیان شده که به تعداد هزار و ۷۱۰ کارت در حال انجام تراکنش است.

جمع ۲۸۵٫۹
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.