مشکلی برای تامین مرغ و گوشت در ماه محرم نداریم

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی عرضه گوشت منجمد را در ایام محرم دارد.

حسن رکنی معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به دلایل گرانی گوشت قرمز و مرغ اظهار داشت: افزایش تقاضا در ایامی همچون عید قربان و محرم  بازار محصولات پروتئینی را با نوسانات قیمتی همراه می کند.

 وی با بیان اینکه در دو سال اخیر قیمت گوشت مرغ در پایین ترین سطح ممکن بوده است، بیان کرد: با وجود آنکه در دو ماه اخیر گوشت مرغ با نوسانات جزئی قیمت مواجه شد، مجددا در دو هفته اخیر  قیمت ها روند نزولی به خود گرفت که ادامه این روند زنگ خطری برای مرغداران است.
معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که وزارت جهاد کشاورزی برای جلوگیری از نوسانات قیمت در ایام محرم چه برنامه ای دارد، عنوان کرد: عرضه گوشت گرم براساس تقاضا طبق روال معمول انجام  و ورود به این امر ضرورتی ندارد.

وی تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام آمادگی عرضه گوشت منجمد را در ایام محرم دارد.

 مثبت شدن ترتز تجاری دام وطیور
رکنی در ادامه به میزان صادرات مرغ اشاره کرد و افزود: در پنج ماهه نخست سال جاری ۴۰ هزارتن مرغ به بازارهای هدف صادر شد که با این اقدام مسئله تراز تجاری در بخش دام و طیور مثبت شد.
وی گفت:از دولت در خواست کردیم تا برای صادرات محصولات لبنی ۲۰۰ میلیارد تومان و برای صادرات بخش دام و طیور ۱۰۰ میلیارد تومان مشوق در نظر گرفته شود که برای بخش لبنی این درخواست تصویب اما تا کنون مشوق بخش دام و طیور تصویب نشده است.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.