مصرف تولیدات داخل، حمایت از اشتغال و رونق اقتصادی است

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با مصرف تولیدات داخلی بخش عمده ای از مشکلات واحدهای تولیدی مرتفع خواهد شد.

محمد دره وزمی روز پنجشنبه در چهارمین کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه گفت: تلاش و کوشش کلیه اعضای کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در به حداقل رساندن عرضه و مصرف کالای قاچاق، بی کیفیت و غیر بهداشتی است تا از ضرر و زیانهای ناشی از مصرف این کالاها در جامعه کاسته شود.
وی افزود: کسانی که به دنبال اجرای قانون هستند از قاچاق حمایت نمی کنند چون از لطمات این پدیده شوم بر اشتغال و سلامت شهروندان آگاهی کامل دارند.
او بیان کرد: هیچ عقل سلیمی از ورود کالاهای بی کیفیت و ناسالم و حتی با کیفیت و سالم که از مبادی غیررسمی و بدون گذراندن مراحل قانونی وارد کشور شده جانبداری نخواهد کرد؛ چون منافع ملی را به خطر خواهد انداخت.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه اصناف کردستان یکی از پاک ترین و شریف ترین اقشار جامعه هستند که به حق خود قانع بوده و در راستای حمایت از تولیدات داخل گام برمیدارند، افزود: تعداد اندکی با توزیع برخی کالاهای قاچاق درجهت خدشه دار کردن این اعتماد بین شهروندان و اصناف هستند که در این راستا هرکسی بخواهد شرافت و عزت بازاریان را خدشه دار کند با آن برخورد قاطع و قانونی می شود.
دره وزمی گفت: با توجه به تاثیر مستقیم محصولات سلامت محور بر سلامت شهروندان و با توجه به حساسیت های آن در جامعه، بحث کالای قاچاق در این زمینه را به صورت ویژه تری بازرسی و نظارت خواهیم کرد.
در ادامه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با غیر قابل قبول دانستن کالاهای سلامت محور و تجهیزات پزشکی که فاقد اصالت کالا است گفت: حوزه معاون درمان به صورت ویژه و برابر قانون و مقررات با متخلفان برخورد قاطع خواهد کرد.
دبیرکمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان نیز با تقدیر از فعالیت های جدی صورت گرفته در سازمان صنعت، معدن و تجارت در برخورد با پدیده قاچاق، برضرورت همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه ها و ارگان ها درجهت مبارزه با این پدیده شوم تاکید کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.