مصوبه مکتوب شورای عالی اشتغال انکار شد

|
0 دیدگاه

در حالی متن مصوبه شورای عالی اشتغال مبنی بر تشکیل کمیته ۴ نفره برای بررسی صحت آمار مرکز آمار از اشتغال و بیکاری منتشر شد که یکی از اعضای این کمیته، وجود این مصوبه را از اساس انکار کرد و گفت: هیچ جلسه ای در این خصوص برگزار نشده است.

اوایل هفته جاری مصوبه ای از شورای عالی اشتغال منتشر شد که حاکی از زیر سوال رفتن آمارهای رسمی مرکز آمار ایران درباره اشتغال و بیکاری بود.

بنابراین گزارش، در هفتاد و دومین جلسه شورای عالی اشتغال که چهاردهم مرداد سال گذشته با رﻳﺎﺳﺖ اسحاق ﺟﻬﺎﻧﮕﻴﺮی ﻣﻌﺎون اول رﺋﻴﺲ ﺟﻤﻬﻮر و با حضور اعضاء برگزار شده بود، دولتی‌ها که ظاهراً از عملکرد مرکز آمار ایران در برآورد آمارهای بیکاری کشور رضایت چندانی نداشتند، طی مصوبه ای اعلام داشتند،”پس از ارائه گزارش اطلاعات و آمار بازار کار طی سال‌های ۸۴ تا ۹۳ توسط دبیرخانه شورا و میزان اشتغال ایجادشده در سال ۹۳ مقرر شد با محوریت جناب نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و همکاری آقایان طائی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیلی و نجفی مشاورین رئیس جمهور، طی جلساتی میزان صحت آمار و اطلاعات بازار کار منتشرشده توسط مرکز آمار ایران طی سال‌های اخیر مورد بررسی قرار گرفته و راهکارهای لازم برای ارائه آمار صحیح در این حوزه در جلسه آتی شورا گزارش گردد”.

درباره نتایج جلسات این کمیته ۴ نفره در خصوص صحت آمارهای اشتغال مرکز آمار ایران با یکی از این اعضا تماس گرفت که وی در ابتدا اساساً چنین مصوبه ای را انکار کرد که پس از ارائه مستندات مکتوب از مصوبه، وی اظهار فراموشی در خصوص این مصوبه کرده است.

این عضو کمیته ۴ نفره تصریح کرد، تا جایی که بنده اطلاع دارم اساساً چنین جلسه ای با این موضوع با حضور این ۴ نفر برگزار نشده است که بخواهد صحت و سقم آمارهای مرکز آمار ایران را بررسی کند.

وی با بیان اینکه مرکز آمار ایران مرجع رسمی آمار و اطلاعات و داده‌ها در بسیاری از موارد از جمله بازار کار است، مدعی شد: من تا به حال ندیدم حتی یک مقام دولتی آمار مرکز آمار را رد کند. آمار مرکز آمار همواره مورد قبول بوده است.

پیگیری های هم نشان می دهد، با گذشت بیش از یک سال از مصوبه شورای عالی اشتغال، علیرغم اینکه تاکید شده بود، گزارش کمیته ۴ نفره در جلسه بعدی شورای عالی اشتغال ارائه شود، ولی این شورا در جلسه بعدی که ۱۰ آذر ۹۴ برگزار شده بود، مصوبه ای در این خصوص نداشت و تاکنون هم خبری از این گزارش در دست نیست.

در حالی طبق مصوبه شورای عالی اشتغال، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور محور این جلسه تعیین شد، به نظر می رسد باید در خصوص برگزاری این جلسات و نتایج بررسی ها درباره صحت و سقم آمار مرکز آمار از اشتغال و بیکاری پاسخ دهد.

متن مصوبه شورای عالی اشتغال به شرح زیر است:

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.