معاون وزیرارشاد: ۱۰۰میلیارد ریال به بیمه خبرنگاران اختصاص یافت

|
0 دیدگاه

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پوشش بیمه خبرنگاران اختصاص یافته است و بیمه تکمیلی آنان از محل فعالیت کاری مانند سایر دستگاه ها تامین می شود.

علی اصغر کاراندیش یکشنبه شب در نشست با اصحاب هنر و رسانه استان گلستان در گرگان با اشاره به مشکلات کمبود اعتبار، افزود: ۱۴ درصد از ۷۱ هزار میلیارد ریال اعتبار امسال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختیار این وزارتخانه و بقیه در اختیار سازمان های وابسته است.
وی با بیان این که همه تلاش ها را انجام می دهیم تا کمبودها در حوزه اعتبارات جبران شود، افزود: برای حمایت از درمان هنرمندان نیز طی مذاکره با بیمه ، اعتباری ذخیره شده است تا در زمان مشکل با تائید مدیران کل استان ها و معرفی به مرکز از آنان حمایت شود.
به گفته وی؛ سال قبل ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در حمایت جداگانه از بیمه اجباری به هنرمندان نیازمند و در حوزه درمان آنها پرداخت شد.
کاراندیش افزود: این اقدام در سه سال اخیر در وزارتخانه فعال شده است.
وی شمار بیمه شدگان در صندوق حمایت از هنرمندان کشور را ۴۷ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰نفر پوشش بیمه تکمیلی دارند.
به گفته وی؛ اعتبار پوشش بیمه ای صندوق حمایت از هنرمندان در این سه سال با وجود بدهی ۴۰۰ میلیارد ریالی در هنگام تحویل صندوق بابت پرداخت بیمه، اکنون به سه برابر افزایش یافته است.

*تاسیس شرکت در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر
وی از تاسیس شرکتی در حمایت از اقتصاد فرهنگ و هنر با سرمایه گذاری اولیه ۲ میلیارد ریالی نیز خبر داد و افزود: این شرکت در حال تاسیس است و فعالیت آن در درازمدت کمک بزرگی در تقویت اقتصاد فرهنگ و هنر خواهد بود.
کاراندیش همچنین از حمایت از آثار فاخر در استان ها با خرید این اثرها خبر داد و گفت: حمایت از آثار فاخرهنرمندان از طریق اداره کل استان خواهد بود.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به آموزش نیروهای مستعد، حمایت یارانه ای از مطبوعات، سینما، کانون فرهنگی هنری مساجد و معاونت فرهنگی و پیگیری اجرای ۳۰۰ طرح زیرساختی را از دیگر برنامه های وزارتخانه برشمرد.
وی و یک هیات به همراه معاون اجرایی رئیس جمهوری به استان گلستان سفر کرده اند.
محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهوری ۲ روز میهمان مردم گلستان است و علاوه برنشست با اقشار مختلف، از روند طرح های مصوب دولت تدبیر و امید در استان بازدید خواهد کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.