حالت غیرطبیعی هوا در عسلویه

منع واحدهای پتروشیمی از انجام اقدامات غیرضروری

|
0 دیدگاه

در مدت بیش از ۷۵ ساعت تعطیلی واحدهای پتروشیمی عسلویه، گاز ارسالی به این واحدها، به‌صورت مستقیم به مشعل‌ها سپرده شد. سوختن گاز در مشعل ۱۳ مجتمع پتروشیمی عسلویه موجب شد تا دودی سیاه رنگ در آسمان عسلویه پدیدار شود.

عصر امروز بعد از بیش از ۳ روز تعطیلی کار در پتروشیمی مبین، این واحد پتروشیمی که تأمین کننده خدمات و یوتیلیتی تمامی واحدهای پتروشیمی واقع شده در عسلویه است به مدار تولید بازگشت.

هنوز ۱۳ واحد از مدار خارج شده پتروشیمی در منطقه عسلویه به مدار تولید بازنگشتند اما طبق اخبار رسیده، رفته رفته کارهای نهایی بازگشت واحدها به مدار تولید در حال انجام است.

نکته قابل توجه این است که در مدت بیش از ۷۵ ساعت تعطیلی واحدهای پتروشیمی عسلویه، گاز ارسالی به این واحدها، به‌صورت مستقیم به مشعل‌ها سپرده شد. سوختن گاز در مشعل ۱۳ مجتمع پتروشیمی عسلویه موجب شد تا دودی سیاه رنگ در آسمان عسلویه پدیدار شده و هوای این شهر و شهرهای اطراف را به‌شدت تحت تأثیر قرار دهد.

بعد از اینکه صبح امروز «بهرام دشتی‌نژاد» مدیر ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس نسبت به تبدیل شدن این مسئله به مشکل زیست‌محیطی در پارس جنوبی هشدار داد، عصر امروز «حمید رضا عجمی» مدیر بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام شرایط غیرطبیعی در عسلویه گفت: “از مردم و ساکنان منطقه درخواست می کنیم تا موارد ایمنی را برای حفظ سلامت خود بطور کامل رعایت کنند تا شرایط به حالت طبیعی برگرد و به همه شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارس ابلاغ شده که از هرگونه عملیات غیر ضروری خود داری کنند.”

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.