مهم‌ترین خواسته جامعه کارگری

|
0 دیدگاه

عضو هیئت مدیره کانون عالی هماهنگی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: یکی از مهم‌ترین خواسته‌های جامعه کارگری در مورد اصلاح قانون ساماندهی انواع قراردادها است.

احسان سهرابی  اظهار داشت: در واقع پس از بازگشت لایحه قانون کار از مجلس بند بند تغییرات مورد بررسی قرار گرفته و برای آنها مشورت می‌شود تا قانونی کارشناسی شده به صحن مجلس برود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین موضوعی که در مورد قانون کار باید بررسی و تعیین تکلیف شود موضوع تبصره ماده ۷ بوده که در واقع آیین نامه ساماندهی به قراردادها است زیرا با وجود قراردادهای فعلی که اکثرا ۳ ماهه منعقد می‌شود اجحاف بزرگی در حق کارگران شده و مشکلات زیادی برای آنها به وجود می‌آید.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان رضوی بیان کرد: همچنین در مورد کارگران اخراج شده نیز باید دستورالعمل و آیین نامه‌هایی تدوین شود که به سادگی نتوان افراد را از کار بیکار کرد.

وی افزود: در واقع باید بتوان برای کارگاه‌ها آیین نامه انضباطی تدوین کرده و بر اساس آن کمیته تشکیل داده و برای ادامه فعالیت کارگران در صورت تخلف انضباطی پرونده تشکیل داده و تصمیم گیری شود.

سهرابی بیان کرد: همچنین در قانون جدید بنا بر این قرار گرفته که به جای پرداخت سنوات به افراد برای آنها صندوقی تشکیل داده شود و مبلغ به آنجا واریز شود که ما با این موضوع مخالف بوده و علت این امر هم نبود زیرساخت‌های مناسب و چار چوب و قواعد درست برای ساماندهی موضوعات مربوط به مزایای کارگری است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.