موضوعات مطروحه درباره مدیرعامل سابق «بانک دی» در حد اتهام است

|
0 دیدگاه

وکیل‌مدافع مدیرعامل سابق بانک دی توضیحاتی را پیرامون پرونده موکلش ارایه داد.

سیدرضا میراحمدی با اشاره به اخبار منتشره در برخی سایت های خبری در خصوص مدیرعامل سابق بانک دی گفت: آنچه که تاکنون نسبت به مدیرعامل سابق بانک دی در دادسرا مطرح شده، برخی اتهاماتی است که صرفا در حد انتساب بزه است و هنوز رسیدگی های قضایی ادامه دارد.

وی افزود: اتهامات مطروحه به اعتبار شخصیت حقوقی مدیرعامل سابق بانک دی بوده که موجب طرح برخی اتهامات و ابهامات علیه وی شده است.

میراحمدی تاکید کرد: انتشار عناوین اتهامی افراد قبل از اثبات در دادگاه های صالحه مطابق مقررات قانون آیین دادرسی کیفری جرم محسوب و از اسباب هتک حیثیت تلقی می شود که صرف نظر از منع و مجازات قانونی، حرمت شرعی نیز دارد.

وی از رسانه های گروهی و شبکه های مجازی درخواست کرد که از دامن زدن به اخباری که بسیاری از آنها کذب و یا فاقد مبانی حقوقی صحیح است خودداری و از این طریق موجب تشویش اذهان عمومی و فضاسازی کاذب نشوند و اجازه دهند دستگاه قضایی در فضایی آرام و بدون تنش رسیدگی را انجام دهد.

وی افزود: در صورت انتشار عناوین یا اخباری که موجب وهن و هتک حیثیت موکلم شود و یا از موجبات توهین و افترا و گزارشات خلاف واقع و نشر موارد منع شده در قانون نسبت به موکل باشد، بلادرنگ و بلاشک علیه مسببان آن اعلام جرم خواهم کرد.

وکیل مدافع مدیرعامل سابق بانک دی در خصوص روند و کیفیت رسیدگی قضایی به پرونده اظهار کرد: پرونده هم اینک در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد و موضوعات مطروحه فقط در حد اتهام است و بازپرس محترم پرونده نیز قاضی آگاه و مستقل است که با دقت و حوصله و بدون توجه به فضاسازی های اخیر در حال رسیدگی قضایی است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.