موضوع مبارزه با قاچاق کالا را چرا به سطح شهر می‌آورید؟

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به اینکه با محدودیت برای مبارزه با قاچاق کالا روبرو هستیم گفت: در سطح کلانشهر تهران تنها ۱۰۸ بازرس وجود دارد که پول آنها نیز به مدت ۲۰ ماه است پرداخت نشده و در این شرایط من به جای مسئولین خجالت می‌کشم.

علی فاضلی امروز در ششمین اجلاسیه نمایندگان اتاق اصناف ایران در پاسخ به پرسش اعضای اتاق اصناف اظهار کرد: در شهر بزرگ تهران ۱۰۸ بازرسی برای مبارزه با قاچاق کالا در نظر گرفته شده است که هزینه این بازرسان به مدت ۲۰ ماه است که پرداخت نشده است و من به شخصه به جای مسئولین وزارت صنعت خجالت می‌کشم.

وی افزود: سهم اصناف در قاچاق کالای کشور ۵ درصد است در این شرایط چرا مسئولین دعوا را به سطح شهر می‌آورند.

رئیس اتاق اصناف ایران ادامه داد:‌در این خصوص با وزیر دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی صحبت شده است و آنها نیز این موضوع را قبول داشتند اما مشکل در بخشهای میانی سازمانهاست.

وی افزود: از اتاق اصناف ایران به دلیل مشکلات اعتباری نمی‌توان توقع داشت که در بحث R&D فعالیت کند اما باید اذعان داشت که پژوهش پایه اصلی توسعه و رونق فعالیتهای صنفی به حساب می‌آید.

فاضلی تاکید کرد: با وجود اینکه مشکلات و شرایط بسیار بهتر از سالهای ۶۰ و ۶۱ شده است و ما در آن شرایط بعد از انقلاب توانستیم بخوبی خودمان را حفظ کنیم اما در شرایط فعلی از بسیاری لحاظ نسبت به آن موقع بهتریم اما برخی نااهلی‌ها نیز وجود دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: دشمن سعی می‌کند که نقاط ضعف ما را نشان دهد اما در بسیاری از عرصه‌ها مناسب عمل کرده‌ایم در عین حال بیشترین مشکلات کشور به مسائل اقتصادی برمی‌گردد.

فاضلی تاکید کرد: در مسائل اقتصادی در صورتی که محوریت از دولت به بخش خصوصی منتقل شود و رانتهای دولتی حذف شود بسیاری از مشکلات نیز رفع می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد: روحانی و دولت وی در این خصوص خون و دل می‌خورند اما برخی زیرمجموعه‌های آنها اجازه تغییر نمی‌دهند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.