نشسستی ضد ایرانی در نیویورک

|
0 دیدگاه

کشورهای عربی مانند سعودی، بحرین و امارات از شرکت درنشست های علنی با حضور مقامات دشمن صهیونیستی برای بررسی راه های عادی سازی روابط ، تشکیل ائتلاف ضد ایرانی و مقابله با آنچه « تهدید هسته ای ایران» می خوانند، دیگر احساس شرم هم نمی کنند.

روزنامه لبنانی الاخبار نوشت:بعداز مانورهای مشترک ماه گذشته میلادی نیروهای هوائی امارات و اسرائیل در آمریکا و سفرعلنی ژنرال سعودی« انور عشقی » به تل آویو، نوبت به سفیران امارت و بحرین و پژوهشگران لبنانی و سعودی رسید تا با صهیونیست های معروف در نشستی علیه ایران کنارهم بنشینند.

این نشست (کارگروه) دو روز قبل در نیویورک به منظور بررسی «خطر تهران» برای این کشورها و رژیم صهیونیستی و به دعوت گروه « یکچارچه علیه ایران هسته ای»(UANI) برگزار شد.

در این نشست « تزیپی لیونی» وزیر سابق کابینه صهیونیستی و عضو حزب « المعسکرالصهیونی»،« یوسف العتیبه» سفیر امارات در آمریکا،« هیا راشد آل خلیفه» سفیر سابق بحرین در فرانسه، « محمد خالد الیحیی» پژوهشگر سعودی غیرمقیم درموسسه« رفیق الحریری» وابسته به شورای آتلانتیک، « تونی بدران» پژوهشگر لبنانی در« انجمن دفاع از دموکراسی ها» و چند تن از سیاستمداران آمریکائی و اروپائی شرکت کردند.

یک روز کامل به اصطلاح « عرب های معتدل» با لیونی صهیونیست در کنار هم نشستند تا در باره چگونگی مقابله با ایران گفت وگو کنند.

به کشورهایی مانند سعودی، مصر، اردن، امارات و بحرین که با رژیم صهیونیستی روابط دارند و درحال عادی سازی روابط هستند و در مقابل محور مقاومت هم صف آرائی کرده اند، عرب های معتدل گفته می شود.

سفیر امارات در بخش اول این نشست که تحت عنوان« یک سال بعداز توافق هسته ای ایران، رویکرد امارات» برگزار شد، ادعا کرد: ایران نمی خواهد با کشورهای منطقه روابط عادی داشته باشد».

وی افزود: اگر رفتار تهران معقول و بررسی شده باشد، می تواند عامل ثبات در منطقه باشد.

العتیبه در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: شرایط در ایران برای فعالیت های سرمایه گذاری مناسب نیست و بانکی اماراتی را نمی شناسم که تصمیم گرفته باشد در تهران کار کند.

سفیر امارات با بیان اینکه « برنامه عمل مشترک می تواند برای تمرکز تلاش های ما به منظور کنترل رفتار ایران در منطقه خوب باشد»، گفت: امیدواریم ایران و کره شمالی مانند کره جنوبی با عقلانیت رفتار کنند.

وی با ادعائی های در باره اوضاع داخلی ایران ، این ادعا را که « ایران درصدد ایجاد امپراتوری فارسی است»، تکرار کرد و افزود: ایران بگونه ای رفتار می کند که گویا واتیکان شیعه است اما ما در خاورمیانه به ایران به عنوان بخشی از مشکل و نه بخشی از راه حل مشکل نگاه می کنیم زیرا تلاش می کند بر منطقه سیطره یابد.

العتیبه همچنین ادعا کرد: امارات خواستار روابط بهتر با ایران است اما رفتار آن بعداز امضای توافق هسته ای بدتر شده است.

بخش دوم این نشست تحت عنوان « نقش ایران در تزلزل خاورمیانه» برگزار شد و مدیریت آن را « مایکل ماکوفسکی» رئیس موسسه یهودی برای امور امنیت ملی برعهده داشت.

شعار این موسسه این است: حمایت آمریکا ، تقویت اسرائیل

در این بخش ، تونی بدران پژوهشگر لبنانی ادعا کرد: روسیه بر فضای غربی سوریه و ایران بر سرزمین سوریه سیطره یافته اند.

بدران از سیاست های « باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا هم انتقاد کرد و گفت: مشکل ما با اوباما این است، سیاستی را اتخاذ کرد که جلوی فروپاشی دولت سوریه را گرفت.

پژوهشگرسعودی غیرمقیم موسسه رفیق الحریری( نخست وزیر اسبق لبنان) هم در این بخش ادعا کرد: ایران مسئول جنگ یمن است، ۳۹ موشک شلیک شده به سوی سعود ، زلزال ساخت ایران هستند.

در بخش سوم این نشست تحت عنوان « یک سال از امضای توافق هسته ای گذشت، آیا رفتار ایران تغییر کرده است؟ ، هیا راشد مشاور حقوقی آل خلیفه درکنار تزیپی لیونی صهیونیست دور یک میز نشستند.

هیا راشد آل خلیفه و لیونی صهیونیست ، ایران را دشمن اول خود خواندند اما گویا نوه موسس پادشاهی بحرین فراموش کرده بود در کنار صهیونیستی نشسته که در خلال جنگ سال ۲۰۰۸ علیه غزه ، یک هزار فلسطینی را به شهادت رسانده است.

البته این همصدائی و همنشینی طبیعی بود زیرا به اصطلاح عرب های معتدل این روزها ، رژیم صهیونیستی را دوست اول و ایران را دشمن اول خود می خوانند.

لیونی صهیونیست گفت: اکنون فرصتی برای ایجاد یک ائتلاف منطقه ای علیه ایران ایجاد شده است و ما نباید این فرصت را از دست بدهیم.

این صهیونیست تروریست افزود: شگفت انگیز است که کشورهای جهان معیارهای خود را نسبت به ایران نایده گرفتند ، ایران حتی بعداز توافق هسته ای مشکل منطقه است.

وی ادعا کرد: ایران یک کشور تندرو و منبع تروریسم است و ما باید ایران را متوقف کنیم و راه آن هم تشکیل یک ائتلاف منطقه ای علیه آن است.

نوه موسس پادشاهی آل خلیفه از آنچه «سیاست درهای باز آمریکا در مقابل ایران» خواند، انتقاد کرد و گفت: این در حالی است که ایران همچنان آمریکا را شیطان بزرگ می داند.

سفیرسابق آل خلیفه در فرانسه ادعا کرد: ایران تلاش کرد تا بحرین را به یک کشور اسلامی تبدیل کند و ما هر روز از اقدامات ایران رنج می بریم.

الاخبار تاکید کرد: این گونه است که کشورهای عرب به اصطلاح معتدل روز به روز بدون هیچ دستاوردی در مقابل دشمن صهیونیستی کوتاه می آیند و به آن امتیاز می دهند و از جمله در چارچوب پرونده های مطرح در مذاکرات آن حل نهائی پرونده فلسطین به نفع صهیونیست ها و عادی سازی روابط با هم است بدون اینکه اسرائیل کمترین هزینه ای بپردازد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.