نمایندگان اظهارنظر نادرست نکنند

|
0 دیدگاه

به دنبال اعلام یکی از نمایندگان مجلس درباره تذکر شورای عالی امنیت ملی به رییس کل بانک مرکزی نسبت به امضای FATF، بانک مرکزی ضمن رد این ادعا، تاکید کرد که نمایندگان مجلس و مسئولان درباره این گونه موضوعات دقت نظر بیشتری داشته باشند و از اظهار نظر نادرست در این زمینه پرهیز کنند.

اخیرا یکی از نمایندگان مجلس در اظهاراتی گفته بود که “علی‌رغم ممانعت و اعلام نظر منفی شورای عالی امنیت ملی، متاسفانه اسناد عضویت در معاهده FATF امضا شده است”. وی همچنین مدعی شده بود که “شورای عالی امنیت ملی طی نامه‌ای از ریاست بانک مرکزی خواسته‌اند این معاهده امضا نشود، اما آقای «سیف» اعلام کرده که نامه دیر به آنها رسیده و آن معاهده را امضا کرده‌اند.”

این در حالی است یکی از مسئولان بانک مرکزی اعلام کرده است که همانگونه که بارها گفته شده توافق ایران و کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) زیر نظر شورای عالی پولشویی متشکل از وزرای اقتصادی و دارایی، اطلاعات، کشور، دادگستری و صنعت، معدن و تجارت و همچنین رییس کل بانک مرکزی انجام شده است.

در عین حال که به دنبال طرح برخی مسائل از مدتی قبل موضوع توافق کارگروه ویژه اقدام مالی در شورای عالی امنیت ملی با دقت نظر کارشناسی مطرح و بررسی شده و این موضوع اخیرا تعیین تکلیف شده است.

همچنین با تاکید بر تکذیب هر گونه نامه نگاری شورای عالی امنیت ملی با ریاست بانک مرکزی اعلام شده اینکه گفته می شود رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به این نامه عنوان کرده که ” نامه دیر به آنها رسیده است”، صحیح نیست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.