نگاه ویژه به مناطق ساحلی کشور در برنامه ششم

|
0 دیدگاه

معاون حقوقی رئیس جمهور از دیده شدن تمامی ابعاد توسعه کشور در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: برنامه ششم توسعه با توجه به معیارهای اقتصاد مقاومتی تدوین شده است و مناطق ساحلی در توسعه کشور نقش بسزایی دارد.

مجید انصاری شب گذشته در حاشیه برگزاری نشست کمیته ماده ۷۶ در اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به اینکه لایحه برنامه ششم توسعه از سوی دولت به مجلس ارسال شده است، گفت: در این برنامه به اقتصاد مقاومتی توجه شده و امیدواریم که مجلس دربررسی‌ها کمک کند تا به نقطه مطلوب برسیم.

انصاری افزود: دولت اساس برنامه ششم توسعه را در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی تنظیم کرده است و از دیدگاه من آنچه دولت به مجلس داده برنامه‌های درست و جامعی است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی محدود به لوایح، بودجه و برنامه‌ها نیست، افزود: موضوع فراتر از این است و شامل همه سیاست‌ها، الزامات و احکام برنامه‌ای می‌شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور ادامه داد: در ستاد اقتصاد مقاومتی مصوباتی وجود دارد که دستگاه‌های اجرایی موظف به اجرا هستند و با تصویب برنامه ششم توسعه این موضوع ادامه پیدا می کند.

رئیس دوره ای کمیته ماده ۷۶ برنامه پنجم توسعه یکی از موفقیت‌های برنامه ششم را توجه به سواحل مکران دانست و افزود: از دیدگاه ما دریا فقط یک آبراهه نیست بلکه کشور ما با بحران کم آبی روبرو است و ما نیاز به توسعه در این بخش‌ها داریم.

وی در پایان تصریح کرد: بنابراین توسعه کشور برای ایجاد هاب جمعیتی متوجه سواحل جنوبی کشور است و دولت برنامه‌های جدیدی در این بخش دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.