هئیت دولت با تفویض ۱۰۰ اختیار به استان‌ها موافقت کرد

|
0 دیدگاه

قائم مقام وزیر کشور گفت: تصمیم‌گیری از سطح ملی به استان داده شود کارها روان‌ می‌شود و پیشنهادات زیادی بود که هئیت دولت با تفویض ۱۰۰ اختیار موافقت کرد.

محمد حسین مقیمی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه ستاد انتخابات کشور از اواخر آذرماه ۹۵ کار خود را به شکل رسمی آغاز می‌کند اظهار داشت: در حال فراهم کردن مقدمات هستیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش فرمانداران را شروع کرده‌ایم و جلساتی در حال برگزاری است افزود: فضای سیاسی کشور خوب است و احزاب کشور در حال رصد و آماده‌سازی انتخابات هستند و با فعال کردن خود دوست دارند در انتخابات شرکت کنند منتهی تبلیغات انتخاباتی ندارند.

قائم مقام وزیر کشور با بیان اینکه فضای سیاسی کشور از یک نشاط سیاسی خوب برخوردار و کرمان یک استان فعال سیاسی است تصریح کرد: عزل و منصب مدیران توسط استانداران و تصمیم ‌آ‌ن‌هاست و اقتضای استان بوده و دلایل مختلف دارد.

مقیمی خاطرنشان کرد: برخی از مدیران به دلیل اتمام کاری آن‌ها و بازنشستگی تغییر می‌کنند و برخی از مدیران مأمور سازمانی هستند که آن سازمان دیگر با ادامه مأموریت نیروی خود موافقت نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه بعضی از مدیران نیز خودشان دوست دارند که تغییر محل خدمت بدهند پس همه تغییر است به دلیل مسائل سیاسی نیست افزود: بغضی‌ از مدیران نیز ناکارآمد هستند و باید جای خود را به افراد توانمند بدهند.

قائم مقام وزیر کشور بیان کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید سیاست ما این است که از مدیرانی استفاده کنیم که برنامه‌های دولت را قبول دارند و کارآمدی لازم داشته باشند و در زمینه تفویض اختیارات استان‌ها همیشه مطرح بوده در برخی دولت‌ها بیشتر و در برخی کمتر بوده است.

مقیمی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی که وزیر کشور مسئولیت سه استان را برعهده دارد به نتایج خوبی رسیده‌ایم و با تفویض اختیار بسیاری از مشکلات حل شده است گفت: تصمیم‌گیری از سطح ملی به استان داده شود کارها روان‌ می‌شود و پیشنهادات زیادی بود که هئیت دولت با تفویض ۱۰۰ اختیار موافقت کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.