هزینه انشعابات دو برابر قیمت دریافتی از مشترکان

|
0 دیدگاه

وزیر نیرو با بیان اینکه به طور سالانه هزینه انشعاب آب و برق تغییر نمی کند، گفت: هزینه برقراری انشعابات آب و برق دو برابر هزینه دریافتی از مشترکان است.

حمید چیت چیان در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت انشعاب آب و برق گفت: هزینه برقراری انشعابات دو برابر پولی است که از مشترکان دریافت می شود و این رقم با توجه به افزایش نرخ تورم سالانه هموراه کمتر از قیمت تمام شده برای صنعت آب و برق بوده است.

وی افزود: در تلاش هستیم با اتکا به منابع عمومی فشار کمتری به مشترکان وارد شود، باید به این نکته نیز توجه شود که هزینه انشعابات هر چند سال یکبار افزایش می یابد و این افزایش قیمت سالانه نیست.

وی در خصوص بحران آب در ایران و تشابه این بحران با خسارات جنگ ایران و عراق گفت: وزارت نیرو تمام تلاش خود را برای مقابله با این بحران انجام می‌دهد و دراین خصوص پروژه‌هایی را در برنامه ششم توسعه تدوین و به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده است که امیدواریم با اجرای این پروژه‌ها بتوانیم با این بحران مقابله کنیم.

وزیر نیرو در خصوص اعتبارات مخصوص به پروژه‌های وزارت نیرو گفت: میزان بودجه برای برنامه‌های مختلف متفاوت است که هر کدام به صورت جداگانه وصول می‌شود.

چیت چیان در خصوص برنامه‌های وزارت نیرو در خصوص صنعت آب گفت: برنامه‌هایی از جمله تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و منابع آبی سطحی، استقرار سیستم‌های اندازه گیری شبکه آب، توسعه سیستم‌های آب شیرین کن، توسعه سیستم‌های نیترات زدایی و استفاده از پساب تصفیه فاضلاب از نمونه برنامه‌های در دست اجرای این وزارتخانه است.

وی در ادامه به موفقیت‌های این وزارتخانه در صنعت آب و برق اشاره و بیان کرد: درحال حاضر در حدود ۹۰ درصد از کل صادرات خدمات فنی و مهندسی به صنایع آب و برق اختصاص دارد و با این حال اعتقاد داریم در دنیای فناوری جدید در حوزه آب و برق باید تولید کنندگان ما نیز تجهیز و بر اساس دانش روز حرکت کنند.

وزیر نیرو عنوان کرد: درحال حاضر تولیدات و خدمات تولید کنندگان ایرانی به بیش از ۴۰ کشوردنیا صادر می‌شود به طوری که درآمدهای ناشی از این صادرات تا حدودی کاهش درآمدهای صنعت نفت را جبران کرده است.

شایان ذکر است ایران در حال حاضر به ارزش ۳ میلیارد دلار پروژه درحال اجرا در سایر کشورها در دست اقدام دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.