واردات خودرو با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰cc همچنان ممنوع است

|
0 دیدگاه

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بالای ۲۵۰۰CC همچنان ادامه دارد، گفت: دیوان عدالت اداری تنها برای واردات خودروهایی که قانون برای آن‌ها عطف به ماسبق شده است، حکم داده است.

میثم رضایی، در برنامه روی خط شبکه خبر در رابطه با واردات خودرو با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰CC، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۳ شکایتی از سوی برخی واردکنندگان خودرو به مراجع زیرصلاح ارجاع شد.

وی افزود: در سال ۱۳۹۳ وزیر صنعت، معدن و تجارت ممنوعیت واردات خودرو با حجم بالای ۲۵۰۰CC را اعلام کرد که در این بین پلاک کردن چنین خودروهایی ممنوع اعلام شد و این در حالی بود که برخی از واردکنندگان قبل از ابلاغ دستور وزیر، خودروهای خود را به گمرک آورده بودند و قانون عطف به ماسبق شد.

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو خاطرنشان کرد: دیوان عدالت اداری، با توجه به آیین نامه گمرک که در آن آمده است،”تمام تغییرات در قانون واردات، شامل کالاهایی که مراحل قانونی واردات آن ها در گمرک انجام شده”، اتلاق نمی‌شود، حکمی صادر کرده است.

وی تاکید کرد: با توجه به این موضوع، دیوان عدالت اداری، حکمی در رابطه با ورود خودروهایی که تا قبل از ابلاغ دستور وزیر به کشور وارد شده اند را صادر کرده و در این حکم اشاره ای به این موضوع نشده است که دستور دولت به طور کامل لغو خواهد شد.

رضایی، با اشاره به اینکه در طی روزجاری حکم به صورت شفاف اعلام خواهد شد، بیان کرد: همچنان ممنوعیت واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ cc لازم اجرا است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.