وارد کنندگان کالای قاچاق پشتوانه داخلی دارند

|
0 دیدگاه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: قاچاق عملی نیست که از دیده پنهان باشد و نتوان پیشگیری کرد اما وقتی کانتینرهای کالای قاچاق دوباره در تهران توزیع می شود و یا از مبادی ورودی قانونی می آید به این معنی است که وارد کنندگان کالای قاچاق، پشتوانه ی داخلی دارند.

محمود شکری در خصوص اصلاحاتی که در ساختار مبارزه با کالای قاچاق صورت گرفته تصریح کرد:آقایانی که براساس قانون قبلی مبارزه با قاچاق کالا کار کردند ،اقدام به ارائه ی لایحه و پیشنهاد به مجلس کردند مبنی بر اینکه قانون فعلی کارایی ندارد و می بایست اصلاحاتی صورت گیرد.

وی در ادامه ی این موضوع اضافه کرد:ما اصلاحات پیشنهادی را انجام داده و مجازاتها را با شدت بیشتری اعمال کردیم و نیز در جاهایی که برای برخورد ،ابهام وجود داشت مجوزهای لازم را صادر کردیم اما در حال حاضر هیچ بهانه ی دیگری برای برخورد با قاچاق کالا وجود ندارد و بعبارتی در این خصوص قانون هیچ مشکلی ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به این تعریف که قاچاق عملی پنهانی است اذعان کرد:وقتی کانتینرهای کالای قاچاق مجددا در تهران توزیع می شود و یا از مبادی قانونی می آید به این معنی است که وارد کنندگان کالای قاچاق ،پشتوانه ی داخلی دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فساد سیستمی در این خصوص وجود دارد ؟یا ستاد نیروی کافی برای اعمال بازرسی های موجود را ندارد؟گفت:آقای کرباسیان باید این سؤال را پاسخ دهد که آیا واقعا نیرو ندارد؟و نیز اینکه قرار بود کنترل کالاهای ورودی از دخالت انسانها خارج شود،چه شد؟

همچنین امیر محمد پرهام فر ،معاون اداره ی کل برنامه ریزی اقتصادی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خصوص امحاء کالاهای قاچاقی که وارد کشور می شوند خاطر نشان کرد:به نظر می رسد بیانات مقام معظم رهبری در خصوص امحاء اینگونه کالاها از این بعد بوده که وقتی کالایی بصورت قاچاق وارد کشور شده طبعا آن ضربه ی مهلک را بر پیکره ی اقتصادی کشور وارد کرده و باز توزیع آنها در سیستم پخش کشور به معنی  مخالفت مجدد با تصمیم،تدبیر و روش های قانونی دولت (در این خصوص )می باشد.

وی دلیل دوم برای امحاء را ترفند معمول قاچاقچیان برای خرید مجدد کالای قاچاق توسط خودشان ذکر کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.