وام ۳ میلیونی فقط برای ۲۵۰ هزار مستمری‌بگیر صندوق بازنشستگی

|
3 دیدگاه

از یک میلیون و ۲۰۰ هزار بـازنشستـه صندوق بازنشستگی کشوری فقط ۲۵۰ هزار نفر از وام ۳ میلیون تومانی جدید بهره‌مند می‌شوند.

مديركل فرهنگي و اجتماعي سازمان بازنشستگي كشوري گفت: ما در سال ۹۳به ۲۳۰هزار نفر و در سال ۹۴به ۲۵۰هزار نفر بازنشسته كشوري وام قرض‌الحسنه پرداخت كرده‌ايم.سقف اين وام تا پيش از اين ۲ميليون تومان بود كه امسال به ۳ميليون تومان رسيد.

عباس رشيدي با بيان اينكه اعتبار وام براي ۲۵۰هزار نفر از بازنشستگان كشوري است و تصور نمي‌كنيم كه براي پرداخت آن مشكلي پيش بيايد، افزود: در سال گذشته به همه كساني كه واجد شرايط بودند اين وام تعلق گرفت و امسال هم، اين وام پرداخت مي‌شود.

منابع وام به‌صورت مقطعي است كه در هر مقطع به ۲۱هزار نفر از بازنشستگان داراي شرايط پرداخت مي‌شود و قرار است در طول سال به ۲۵۰هزار نفر، اين وام ۳ميليون توماني پرداخت شود. بازنشستگان براي دريافت اين وام ۳ميليون توماني نيازي به ارائه وثيقه يا ضامن ندارند.

وي با تأييد اينكه تا پيش از اين حقوق بازنشستگان با نرخ تورم هيچ تناسبي نداشت و باعث شده بود تا قدرت خريد بازنشستگان بيش از ۶۰درصد كاهش يابد، به خبرگزاري فارس گفت: اما در دو سال اخير ميزان اين حقوق با نرخ تورم به وضع تعادلي رسيده و در اصطلاح مساوي شده است. حداقل حقوق بازنشستگان‌مان در ماه، ۷۵۰هزار تومان بود كه با افزايش سنوات ۲۰درصد به حقوق آنها افزوده شده است و اين افزايش پلكاني است تا اختلافات حقوق و دستمزدها زياد نشود.

گفتني است، بازنشستگان مي‌توانند وارد سامانه صندوق بازنشستگان به نشاني www.cspf.ir شوند و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند. اين وام قرض‌الحسنه و با سود ۴درصد است كه بازنشستگان مي‌توانند در ۳۶‌ماه اين وام را تسويه كنند. بانك عامل اين وام بانك صادرات است و اولويت هم با بازنشستگاني است كه تاكنون وامي دريافت نكرده‌اند.

6 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

3 دیدگاه

توسط: محمد بهرامي

وام چهار درصد ميخوام همان سه ميليون تومن

توسط: رحمان محمدی اصل

پرداخت وام ناچیز برای بازنشسته ای که ۳۰ سال صادقانه خدمت کرده با قرعه کشی و نوبت بندی است ولی پرداخت بیش از ۹ هزار میلیارد از بیت المال مسلمین بدون هیچ گونه سود و حتی بدون کارمزد به مفسدان بانک تجارت کرمان توسط مدیران متخلف بانک مرکزی بدون نونبت و بدون ضمانت است ، آیا این دور از عدالت و انصاف نیست؟ آیا وجود چنین بی عدالتی برای دولتمردان شرم آور و برای ملت دردآور نیست؟ آیا رسانه ها جمعی زبان گویای ملت نیستند؟ آیا سکوت در مقابل اینگونه غارتگری ها خیانت به ملت و خیانت به کشور نیست ؟ اسناد این پرداختی ها نزد اینجانب موجود می باشد تلفن تماس ۰۹۱۴۹۳۰۳۹۳۷

توسط: رحیم یادگاری

به علت بیماری قلبی وهزینه بالای آن نیاز مبرم به مبلغ ۳میلیون تومان دارم

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.