وزارت نیرو تحویل آب به بخش کشاورزی را مدیریت کند

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی با انتقاد از وزارت نیرو بابت عدم مدیریت تحویل آب به بخش کشاورزی گفت: خواسته به حق وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان دریافت مدیریت شده آب توسط این وزارتخانه است.

آیت‌الله عالمی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در مراسم گشایش سال زراعی ۹۵ – ۹۶ اظهار کرد: در قرآن بیش از هزار آیه به موضوعات کشاورزی پرداخته شده که همه این آیات مظاهر خداوند است.

وی افزود: فعالیت در بخش کشاورزی مایه مباهات برای مسئولان و کشاورزان است که از بابت این نعمت باید شکرگزار باشند.

در ادامه این مراسم عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی کشور بر اساس اقدامات انجام شده به ۱٫۵ اسب بخار افزایش یافته است که این امر می‌تواند به افزایش بهره‌وری کمک کند اما باید این رقم بالاتر رود.

وی افزود: امسال ۴ میلیون تن جو در کشور تولید می‌شود همچنین با انتقال کشت بهاره چغندر قند به کشت پاییزه به دنبال افزایش تولید هستیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: با انتقال کشت بهاره به کشت پاییزه بهبود بذر مصرفی، توسعه مکانیزاسیون، تولید شکر در سال جاری از یک و نیم میلیون تن افزایش می‌یابد که شواهد این امر کاهش واردات شکر به کشور است.

کشاورز در ادامه صحبتهای خود در خصوص مدیریت تحویل آب به بخش کشاورزی گفت: تحویل مدیریت شده آب به بخش کشاورزی توسط وزارت نیرو در حال حاضر امری ضروری و از مطالبات به حق وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان است.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی بر اساس اقداماتی که در دستور کار خود دارد به دنبال افزایش بهره‌وری مصرف آب در بخش کشاورزی است که این کار از طریق استفاده از روشهای آبیاری میکرو، زیرزمینی و توسعه تحقیقات گیاهان کم‌ آب‌بر و در عین حال با طول دوره رشد کمتر صورت می‌گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان صحبتهای خود گفت: در این ارتباط به دنبال توسعه تحقیقات از طریق همکاری با مراکز بین‌المللی برای افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی و کاهش مصرف آب هستیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.