وزیر دارایی اتریش: پوشش بیمه ای برای ایران ۷۲۰ میلیون یورو افزایش یافت

|
0 دیدگاه

وزیر دارایی اتریش در دیدار رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی در وین از افزایش ۷۲۰ میلیون یورویی پوشش بیمه صادراتی اُکابه (OeKb) این کشور برای ایران از ۲۸۰ میلیون یورو به یک میلیارد یورو خبر داد.

«هانس یورگ شلینگ» عصر امروز (سه شنبه) با رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه که به وین رفته اند، دیدار کرد.
وی در این دیدار اعلام کرد: پوشش بیمه ای اتریش برای ایران از ۲۸۰ میلیون یورو به یک میلیارد یورو افزایش یافت.
به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، شیلینگ افزود: اتریش علاقه مند است نسبت به تکمیل روابط بانکی خود با ایران و رفع موانع اقدام کند. همچنین این کشور همکاری های بیشتر در زمینه برقراری روابط کارگزاری با بانک های ایرانی را خواستار است.
رییس کل بانک مرکزی صبح امروز از موسسه آموزشی مشترک وین (JVI) بازدید کرد.
طی مذاکرات سیف و هیات همراه بانکی با موسسه آموزشی مشترک وین (JVI) مقرر شد از ظرفیت های این موسسه، استفاده و آموزش های لازم برای تجهیز بانک های ایران به استانداردهای روز دنیا در اختیار کشور ما گذاشته شود.
این موسسه با همکاری وزارت دارایی و بانک مرکزی اتریش و صندوق بین المللی پول، دوره های آموزشی بین المللی در زمینه استانداردهای بانکی برگزار می کند.
رییسان کل بانک مرکزی ایران و اتریش، فردا به صورت تخصصی و فنی راهکارهای همکاری مشترک را بررسی می کنند.
رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران امروز در وین به خبرنگار ایرنا گفت: بانک مرکزی اتریش حساب بانک مرکزی ایران را دوباره فعال کرده است.
«ولی الله سیف» افزود: سرعت بازگشت روابط اقتصادی به پیش از تحریم ها کمی کند است و امیدوارم در سفر کنونی من به اتریش زمینه های عادی شدن آن فراهم شود.
سیف اضافه کرد: اکنون عملیات بانکی (ایران در این کشور) براحتی انجام می شود و اتریش از کشورهای اروپایی بود که از همان آغاز (اجرای برجام) اقبال مثبتی را نشان داد و بانک های این کشور برای تنظیم و برقراری ارتباطات گذشته تلاش کردند.
به گزارش ایرنا، شامگاه بیست و ششم دی ماه ۱۳۹۴ با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه ۱+۵) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
سیف دیروز (دوشنبه) برای دیداری دو روزه وارد وین پایتخت اتریش شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.