۶۰۰ تومان زیر قیمت می‌فروشیم

وعده‌ حمایت از صادرات تخم مرغ محقق نشد

|
0 دیدگاه

دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار از عدم اجرای وعده‌ها برای تسهیل صادرات تخم مرغ خبر داد و گفت:‌ در حال حاضر هر کیلو تخم مرغ ۶۰۰ تومان زیر قیمت درب مرغداری تحویل داده می‌شود که تنها راه حل این مشکل صادرات مازاد تولید است.

فرزاد طلاکش با اشاره به اینکه طی یک هفته گذشته قیمت تخم مرغ ثابت بوده و با نرخ هر کیلو ۳۵۰۰ تومان درب مرغداری تحویل داده می‌شود، اظهار داشت:‌ این نرخ در حالی است که قیمت تمام شده برای مرغدار با ۱۰ درصد سود ۴۱۰۰ تومان بوده ولی به دلیل مازاد تولید و نبود فرصت مناسب برای صادرات،‌مجبورند زیر قیمت تمام شده تولیدات خود را عرضه کنند.
وی ادامه داد:‌ همچنان عدم کمک به صادرات تولید مازاد تخم مرغ موجب شده وضعیت قیمت‌ها به این شکل باشد و با توجه به صحبت‌ها و قول‌هایی که برای افزایش نقدینگی و مشوق‌های صادراتی داده شده،‌ هیچ تغییر و اقدام خاصی انجام نشده است.این مسائل موجب شده صادرات تخم مرغ در سال جاری ۴۲ درصد کاهش یابد.
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه در سال گذشته بخشی از بازار عمان و ترکمنستان را نیز در اختیار داشتیم،‌ تصریح کرد:‌ سال ۹۵ تنها به افغانستان و عراق صادرات انجام می‌شود و همین مازاد تولید در کشور باعث فروش تخم مرغ زیر قیمت شده است.
طلاکش حجم صادرات در سال جاری را تا کنون حداکثر حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن اعلام کرد و گفت:‌ تولید تخم مرغ در سال گذشته ۹۳۰ هزار تن بوده که ۸۳۰ هزار تن در مرغداری‌های صنعتی و ۱۰۰ هزار تن نیز توسط سایر ماکیان و مرغداران بومی تولید شده بود و در سال جاری نیز به این رقم خواهد رسید.
به گزارش تسنیم، در ابتدای سال جاری رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به اینکه تخم مرغ ایرانی با توجه به کیفیت و قیمت تمام شده خود می‌تواند در منطقه امکان صادرات بیشتر داشته باشد، گفت اما شرط لازم در این خصوص دریافت حمایت‌های دولتی است تا ما بتوانیم بازارهای خود را در مناطقی مانند افغانستان حفظ کنیم.
وی همچنین خاطر نشان کرد: در حال حاضر قیمت تخم مرغ درب مرغداری برای تولید کننده زیر قیمت است به طوری که این محصول کماکان ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان زیر قیمت تمام شده به بازار عرضه می‌شود که دلیل عمده آن همان تولید و واردات بیش از اندازه مرغ مادر اجداد است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.