وعده نوبخت برای خروج از رکود

|
0 دیدگاه

نوبخت با تاکید بر خروج از رکود تاکید کرد که امیدواریم با تمهیدات در نظر گرفته شده به رشد ۵ درصدی اقتصاد برای سال جاری دست یابیم.

محمدباقر نوبخت (پنج مهر)، در حاشیه بازدید از پروژه سالن شش هزار نفری کرج در جمع خبرنگاران گفت: در آغاز به کار دولت  بیش از دوهزار طرح نیمه تمام به دولت یازدهم سپرده شد که در سال اول پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در اولویت قرار داده شد و موفق شدیم ۲۶۰ طرح بزرگ را به اتمام برسانیم.

وی افزود:  در سال جاری نیز اعتباری معادل ۳۷ هزار میلیارد تومان به تکمیل طرح‌های نیمه تمامی که دارای پیشرفت فیزیکی بالا بوده و بتواند توازن منطقه‌ای را برقرار کند اختصاص داده می‌شود.

نوبخت در توضیح لزوم ایجاد توازن منطقه‌ای در تکمیل طرح‌های نیمه تمام کشور گفت: ممکن است در یک استان تعداد طرح‌ها و اماکن ورزشی ناکافی باشد، از همین رو تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در اولویت قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: علاوه بر پیشرفت فیزیکی بالا و ایجاد توازن منطقه‌ای، پروژه‌هایی که بتواند به اتمام دو پروژه دیگر کمک کند نیز در اولویت تکمیل قرار خواهد گرفت. در مجموع با این اقدامات، پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۱۵۰ طرح بزرگ عمرانی نیمه تمام را به اتمام برسانیم.

نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام دیگر دولت برای افزایش رشد اقتصادی اشاره و اعلام کرد: تمرکز بر اتمام و فعالسازی ۷۵۰۰ واحد تولیدی نیمه تمام، غیر فعال و پایین‌تر از ظرفیت تولید با اعتباری معادل ۱۶ هزار میلیارد تومان از دیگر اقدامات دولت برای افزایش تولید ناخالص داخلی است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در پایان ضمن ابراز امیدواری در حصول رشد پنج درصدی که برای سال جاری در نظر گرفته شده است گفت: امیدواریم در مجموع ۳۷ هزار میلیاردی که برای اتمام طرح‌های نیمه تمام و ۱۶ هزار میلیاردی که برای فعالسازی واحدهای تولیدی غیرفعال و کم فعال در نظر گرفته شده است به این هدف دست پیدا کنیم.

تاکید نوبخت بر تسریع در روند ساخت پروژه ادامه همت

نوبخت همچنین در بازدید از پروژه‌های عمرانی البرز گفت: در موضوع ادامه همت به البرز آن چیزی که از منظر مردم مهم است، تسریع در ساخت این پروژه است.

وی افزود: ما در سال گذشته می‌توانستیم گره ترافیکی موجود در این بخش را رفع کنیم، اما در هر حال مردم انتظار دارند که امسال از این پروژه استفاده کنند. ساخت این پروژه دو بخش دارد که یکی از آن به دولت مربوط می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به افزایش سهم تامین مالی دولت در این پروژه اشاره کرد و گفت: دولت با توجه به گشایش‌های اخیر می‌تواند جلوتر از پروژه نسبت به تامین مالی اقدام کند.

وی به وظایف پیمانکار در این پروژه اشاره و با بیان اینکه هرگونه مشکلی که بر سر راه پیمانکار وجود داشته باشد قابل رفع است گفت: من از اراده پیمانکار برای پیشبرد پروژه اطمینان دارم.

کشور به کارگاهی بزرگ تبدیل شده است

نوبخت در حاشیه بازدید از پروژه کنارگذر شمالی کرج ضمن ابراز خرسندی از همکاری شهرداری و دولت در ساخت این پروژه گفت: همه کارهای عمرانی بروندادی دارد که مصرف کنندگان آن مردم خواهند بود.

وی افزود: حقوق شهروندی مردم زمانی محقق می‌شود که به تناسب بتوانیم برای آنها اقدامی انجام دهیم. امروز حجم گسترده‌ای از کارهای عمرانی در حال انجام است و کشور به کارگاهی بزرگ تبدیل شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه به اهمیت پروژه کنارگذر شمالی کرج اشاره کرد و گفت: مسیر تردد به ۱۲ استان کشور از کرج می‌گذرد و ترافیکی که در این مسیر وجود دارد در هیچ جای کشور وجود ندارد.

نوبخت بر لزوم بهبود ترافیک در دیگر مسیر های دسترسی به استان‌های شمالی کشور تاکید و اعلام کرد: برای بهبود تردد در مسیرهایی چون فیروزکوه، هراز و قزوین به رشت هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد:  تا پایان امسال برای پروژه ادامه اتوبان همت به البرز نیز ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. نباید بیشتر از این گرفتاری مردم در این مسیر را تحمل کنیم، امیدواریم تا ۱۵ اسفند سال جاری و قبل از آغاز تعطیلات نوروز این مسیر افتتاح شود.

محمدباقر نوبخت همچنین در حاشیه بازدید از فاز سوم اتوبان شهدای دولت البرز که امروز (پنجم مهر)، انجام شد، در جمع خبرنگاران گفت: عبور و مرور ۱۲ استان کشور از طریق استان البرز و شهر کرج انجام می‌شود و همین موضوع این استان را به یک استان استثنایی تبدیل کرده است.

وی افزود: دولت همیشه از بابت تلف شدن ساعت‌ها وقت مردم در مسیرهای عبوری به ویژه مسیر تهران به کرج شرمنده است.

نوبخت ادامه داد: از همین رو قرار شد ادامه بزرگراه همت طی سه فاز به استان البرز منتهی شود تا با ایجاد یک راه جدید در کنار راه قبلی وضعیت ترافیک بهبود یابد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه روند پیشرفت این پروژه طی دو سال گذشته سرعت بیشتری به خود گرفته است، اعلام کرد: خوشبختانه با توجه به دستور رئیس جمهور اعتبار ویژه‌ای برای تسریع بیشتر در پیشرفت پروژه در نظر گرفته شده است.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه زمانی برای پایان این پروژه اشاره و تصریح کرد: باید به گونه‌ای اقدام کنیم که در ترافیک این مسیر مانند سنوات گذشته دچار مشکل نشویم و این پروژه برای تعطیلات نوروز مورد استفاده قرار گیرد.

او در ادامه به برخی از مشکلات موجود در تکمیل بزرگراه شهدای دولت البرز اشاره و خاطرنشان کرد: مجتمع آپارتمانی ۷۵ خانواری که در مسیر این راه وجود دارد یکی از مشکلات پیشبرد این پروژه است که با تدابیر اندیشیده شده برای تامین مسکن این خانوارها این مکان تخلیه خواهد شد.

نوبخت جابجایی دکل‌های برقی که در مسیر اتوبان قرار دارد را یکی دیگر از مسائل پیش رو عنوان کرد و گفت: با هماهنگی‌های انجام شده این کار انجام خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به اینکه دولت سهم خود را در تامین مالی این پروژه از ۵۰ درصد به ۷۰ درصد افزایش داده است، گفت: تا پایان سال جاری و با توجه به رقمی که از گذشته باقی مانده است ۵۰۰ میلیارد تومان به این پروژه تزریق خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.