پرداخت تسهیلات ارزان قیمت بانک مسکن هدیه دولت به مردم است

|
1 دیدگاه

رئیس دایره اعتبارات بانک مسکن استان مرکزی گفت: پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود ۹ و نیم درصد خارج از بافت فرسوده و هشت و نیم درصد در بافت های فرسوده در این استان، هدیه دولت تدبیر و امید به اقشار فاقد مسکن است.

حسن قاسمی افزود: زوج های جوان و خانه اولی ها می توانند با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون ریال به مدت یک سال از مزایای این تسهیلات تا ۶۰۰ میلیون ریال بهره مند شوند.
وی ادامه داد: در صورتی سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیونی هریک از زوج های و خانه اولی ها، این افراد می توانند به صورت مشترک تا سقف یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از تسهیلات ارزان قیمت بهره مند شده و خانه دار شوند.
رئیس دایره اعتبارات بانک مسکن استان مرکزی، مدت بازپرداخت این تسهیلات را ۱۰ ساله عنوان کرد و گفت: خانه اولی ها و زوج های جوان می توانند برای بازپرداخت این تسهیلات از روش پلکانی و ثابت بهره مند شوند.
قاسمی بیان کرد: نرخ سود تسهیلات مسکن ارزان قیمت تا ماه گذشته، ۱۲ درصد بود که در هفته گذشته نرخ سود به ۹ و نیم درصد کاهش یافت و این بیانگر عزم جدی دولت برای خانه دار شدن زوج های جوان است.
وی، با یادآوری بهره مندی ساختمان های تا عمر ۱۵ سال از خدمات این تسهیلات افزود: سقف این تسهیلات برای مراکز استان های و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۶۰۰ میلیون ریال و بقیه شهرستان ها تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.
وی ادامه داد: بانک مسکن برای برخورداری همه زوج های جوان و خانه اولی ها از این تسهیلات محدودیت تاریخ ازدواج در این طرح را حذف کرده است.
رئیس دایره اعتبارات بانک مسکن استان مرکزی یادآور شد: پرداخت این تسهیلات مشمول کسانی است که پیش از این از مزایای زمین و یا املاک دولتی استفاده نکرده باشند و در استعلام از مراجع ذیصلاح سوابق اعطای تسهیلات تعمیر و خرید خانه را نداشته باشند.
وی توضیح داد: زوج های جوان مشمول این تسهیلات همچنین برای خرید خانه می توانند از ۱۰۰ میلیون ریال وام جعاله نیز استفاده کنند.
وی گفت: زوج هایی که در حساب کوتاه مدت مسکن سرمایه گذاری کرده باشند می توانند برای خرید مسکن از اوراق این بانک به میزان ۴۰۰ میلیون ریال برای هر یک از زوجین بهره مند شوند.
وی شرایط استفاده از اوراق برای خرید مسکن را سند شش دانگ ازاد ملک و عبور نکردن عمر پروانه ساختمانی از سقف ۱۵ سال عنوان کرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: سعید مرادی

با سلام
من اگر ۶۰ میلیون تومن بزارم ایا بعد از ۶ ماه می تونم ۶۰ میلیون تومن وام بگیرم
و سپرده ای که به حساب خوابوندم به من بر میگردد . در زمان تحویل وام

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.