پیشنهاد پرداخت یارانه ۸۰۰ تومانی برای صادرات تخم مرغ عملی نشد

|
0 دیدگاه

رئیس اتحادیه مرغداران میهن از کاهش صادرات تخم مرغ نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: یارانه ۸۰۰ تومان به ازای هر کیلو در طول سال برای افزایش صادرات یکی از پیشنهاداتی است که می تواند به روند صادرات کمک کند ولی اقدامی انجام نشده است.

رضا ترکاشوند در مورد مشوق‌های صادراتی تخم مرغ اظهار داشت: در حال حاضر قیمت تخم مرغ به دلیل مازاد تولید نسبت به تقاضا زیر قیمت تمام شده عرضه می‌شود و لازمه بهبود این وضعیت افزایش صادرات است. با توجه به صحبت‌ها و پیگیری‌هایی که از ابتدای سال جاری با وزارت جهاد کشاورزی انجام دادیم پیگیر در نظر گرفتن مشوق‌های صادراتی هستیم.

وی ادامه داد:‌ با توجه به پیشنهاداتی که برای مشوق‌های صادراتی ارائه شده هنوز اقدامی انجام نشده است، البته در حال حاضر صادرات تخم مرغ انجام می‌شود ولی نسبت به سال گذشته حجم آن کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه مرغداران میهن با اشاره به پیشنهاداتی که به وزارت جهاد برای مشوق‌های صادراتی ارائه شده خاطر نشان کرد: یکی از پیشنهادات این بود که به ازای هر کیلو تخم مرغ به طور میانگین در طول سال ۸۰۰ تومان مشوق به صورت یارانه و کمک صادارتی به صادر کنندگان ارائه شودتا صادرات همانند سال گذشته ادامه پیدا کند.

ترکاشوند در پایان گفت: سال گذشته به دلیل شیوع بیماری آنفلوآنزا در کشور همسایه،  زمینه صادرات تخم مرغ کشورمان بیشتر فراهم و توانستیم صادرات مناسبی داشته باشیم ولی در سال جاری این رقم کاهش یافته و تا کنون ۲۰ هزار تن صادرات داشته‌ایم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.