چرا کاخ صاحبقرانیه ترک خورد؟

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت باغ فردوس ایرانیان در واکنش به ادعای آسیب رسانی پروژه اطلس مال به کاخ صابحقرانیه گفت: ترک صاحبقرانیه ربطی به این پروژه ندارد.

سعید محمد در نشستی پیرامون تبیین مسائل اطلس مال و ادعای آسیب رسانی این پروژه به کاخ صاحبقرانیه و نشست زمین در نیاوران، اظهار داشت: درحالی که این پروژه ۴۰۰ متر فاصله و ۴۰ متر اختلاف ارتفاع با کاخ صاحبقرانیه دارد ولی یکباره مباحثی مطرح شده که این پروژه باعث ترک های این کاخ شده است!

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی از ناحیه اطلس مال برای کاخ صاحبقرانیه ایجاد نشده است، گفت: هرچند ما می دانیم که ترک هایی در کاخ ایجاد شده ولی برای علت آن حدس و گمان هایی داریم؛ یکی از علل این ترک ها احتمالاً نشت سطح آب های زیرزمینی است؛ همچنین گسلی که در زیر کاخ وجود دارد هم بی تأثیر نیست. ضمن آنکه نمی توان منکر فرسودگی ناشی از عمر این سازه شدو البته اگر مشکل از نشت آب بود ترک ها از طبقه اول شروع می شد ولی طبقه دوم کاخ ترک برداشته که ریشه از فرسودگی دارد.

این مقام مسئول در پروژه اطلس مال با رد اخباری مبنی بر وجود قنات زیر این پروژه گفت: تا عمق ۳۲ متر گود برداری انجام شده ولی با هیچ قناتی برخورد نکردیم نه تنها قنات نبود بلکه آبی هم زیر گود برداری مشاهده نشده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.