چه مقدار ارز برای واردات ۲۸۱ دستگاه “ب ام‌ و” صرف شد؟

|
0 دیدگاه

واردات محصولات “ب ام و” آلمان در پنج ماهه نخست سالجاری به ۲۸۱ دستگاه رسید که واردات این تعداد خودرو بیش از ۱۶ میلیون دلار هزینه به همراه داشته است.

با توجه به آمار گمرک در پنج ماهه نخست سالجاری ۲۸۱ دستگاه خودرو “ب ام و” تولید کشور آلمان به ایران وارد شده که برای این تعداد خودرو ۱۶ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۴۵ دلار هزینه شده است.

بررسی‌ها نشان از آن دارد که حجم اعظم واردات خودروی ب ام و مربوط به مدل‌های i8، X3، X4 328iو ۵۲۸i است، که در این میان بیشترین واردات در یک نوبت و با یک ثبت سفارش واحد مربوط به ۱۰ دستگاه خودرو “ب ام و” سری X4 28i 2016 است که این خودرو بنزینی ۴ سیلندر بوده و از موتوری به حجم ۲ هزار سی سی بهره‌مند است.

ارزش این ۱۰ دستگاه خودرو در مجموع ۶۰۳ هزار و ۲۷۶ دلار به ثبت رسیده که در آمار گمرک این ارزش دلاری، ۱۸ میلیارد و ۲۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

اما در این میان گرانترین خودروی “ب ام و” که در این مدت به ایران وارد شده است همچنان به نام هیبریدی تازه نفس i8 است، این خودرو هیبریدی در آمار گمرک به ارزش ۲۰۱ هزار و ۶۹۸ دلار به ثبت رسیده که با بدنه سفید رنگ و موتوری ۱۵۰۰ سی سی پا به ایران گذاشته است، مدل ثبت شده این خودرو ۲۰۱۶ بوده اما تولید آن در سال ۲۰۱۵ صورت گرفته است.

برای بررسی بیشتر آمار واردات خودرو “ب ام‌و” اینجا کلیک کنید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.