چیت‌چیان به دانمارک رفت

|
0 دیدگاه

وزیر نیرو شب گذشته به منظور دیدار با وزیران انرژی و محیط زیست دانمارک و بازدید از چند مجموعه بزرگ صنعت برق عازم دانمارک شد.

حمید چیت چیان که با دعوت رسمی وزیر انرژی، مطلوبیت و آب و هوای کشور دانمارک به این کشور سفر کرده است، شب گذشته وارد کپنهاگ، پایتخت این کشور شد.

وزیر نیرو در این سفر علاوه بر دیدار با همتایان دانمارکی خود و نشست با شرکت های بخش خصوصی این کشور که در زمینه آب و برق فعال هستند، بازدیدهایی را نیز از بزرگ ترین مجتمع های صنعتی این کشور خواهد داشت.

در برنامه های سفر سه روزه وزیر نیرو، بازدید از کارخانه تولید برق با سوخت زباله، بازدید از برنامه «دولت سبز» دانمارک، بازدید از کارخانه های وستاس و زیمنس پیش بینی شده است.

همچنین در این سفر، وزیر نیرو در مرکز اسلامی امام علی (ع) در شهر کپنهاگ نیز حضور خواهد یافت.

کشور دانمارک که در شمال اروپا و منطقه اسکاندیناوی واقع شده، جزو کشورهای پیشرو در زمینه برق و انرژی به ویژه انرژی های تجدیدپذیر به شمار می رود.

نیروگاه های بادی و زیست توده (biomass) مهمترین منابع تامین انرژی دانمارک است در این نیروگاه ها از سوزاندن مواد زیست محیطی و متان بدست آمده از آن برای تولید برق استفاده می کنند. استفاده از همین منابع تجدید پذیر ۶۰ درصد از برق مورد نیاز این کشور ۵و نیم میلیون نفری را تامین می کند.

دانمارک هدف گذاری کرده که تا سال ۲۰۳۵ تمام انرژی مصرفی کشورش را از منابع تجدیدپذیر تامین کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.