چین هواپیمای غول پیکر می سازد

|
0 دیدگاه

چین در نظر دارد با همکاری اوکراین که زمانی غول هواپیماسازی دنیا بود بزرگترین هواپیمای دنیا را بسازد.

شرکت اوکراینی «آنتونوف» یکی از بزرگترین شرکت های هواپیماسازی در دوران حاکمیت شوروی سابق بود که حالا دیگر شکوه گذشته را ندارد.   اما خبر می رسد  قرار است  با همکاری چین و اوکراین بزرگترین هواپیمای جهان ساخته   شود.

آنتونوف به ساخت هواپیماهای غول پیکر شهرت دارد. این شرکت در دهه ۸۰ میلادی بزرگترین هواپیمای جهان را که An-۲۲۵ Mriya نام داشت طراحی کرد و ساخت. به این هواپیما که تنها یک فروند از آن هم اکنون به کار گرفته می شود «رؤیا» هم می گویند.

از این هواپیما برای حمل سازه های غول پیکر نظیر پره توربین ها تا ماشین آلات بزرگ نفتی استفاده می شود. حالا چین وارد عمل شده و در نظر دارد   رکورد بزرگترین هواپیمای دنیا را به نام خود بزند.

در واقع هواپیمایی که چین می خواهد  تولید کندنسخه دوم An-۲۲۵ Mriya است که بر اساس توافق  اخیر پکن و کیف قرار است ساخته  شود.

این هواپیما در مقایسه با نمونه اول طولانی تر بوده و دارای دو موتور اضافی است. کف این هواپیما در مقایسه با نمونه قبلی تقویت شده است. هم چنین بال ها بزرگتر بوده و دم هواپیما نیز بزرگتر شده است.

تمامی این تغییرات عمده به معنای آن است که بزرگترین هواپیمای آتی دنیا قابلیت حمل تا ۷۰۰ تن  بار را خواهد داشت که ۲۰۰ تن بیشتر از بوئینگ ۷۴۷ و ۵۰ تن بیشتر از ایرباس AN۳۸۰–۸۰۰F به عنوان بزرگترین هواپیمای مسافربری حال حاضر دنیا و دومین هواپیمای غول پیکر جهان است.

 

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.