کارفرمایان خواستار بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت شدند

|
0 دیدگاه

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با اشاره به اینکه خواهان بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت هستیم گفت: در چند ماده با کارگران اختلاف نظر داشتیم که مقرر بود در شورای عالی کار بررسی شود.

محمد عطاردیان درباره بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت گفت:کارفرمایان و کارگران شرکای اجتماعی دولت هستند، بنابراین دولت نباید بدون مشورت با این دو گروه کاری در زمینه اصلاح قانون کار انجام دهد و این قوانین باید با نظر دو گروه کارگری و کارفرمایی تنظیم و ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه کمیسیون اجتماعی مقرر شد که لایحه به امضای نمایندگان کارگران و کارفرمایان برسد و به مجلس ارسال شود گفت: اگر امضای ما پای این لایحه است مورد تأیید است در غیر این صورت تأیید نمی‌کنیم.

عطاردیان افزود: در ۱۵ جلسه تمام مواد قانون کار با حضور کارفرمایان و کارگران و دولت بررسی شد که صورتجلسه آن به دولت ارسال شده است، در چند ماده اختلاف نظر داشتیم که  مقرر شد در شورای عالی کار بررسی و پس از تأیید آرا به تصویب برسد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران بیان کرد: به مجلس اعلام می کنیم برای اصلاح این قانون اقدامی نکند مگر این که لایحه در شورای عالی کار به امضای کارگران و کارفرمایان برسد در غیر این صورت اینگونه اصلاح قانون چالش‌هایی را به همراه دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.