پرداخت وام با سود ۱۸ درصد به انبوه سازان

کاهش ۸ درصدی سهم مسکن از تسهیلات اعطایی بانک‌ها

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بانک مسکن از کاهش ۸.۱۳ درصدی سهم تسهیلات مسکن ساختمان در ۴ ماه اول سال خبر داد و گفت: به سازندگان تسهیلات ساخت مسکن با سود ۱۸ درصدی پرداخت می شود.

بت شکن با اشاره به تقویت طرف عرضه مسکن اظهار کرد: کسانیکه می خواهند مجتمع سازی کنند می توانند از انواع تسهیلات بانک مسکن استفاده کنند به طوریکه در روش سنتی به ازای واحد مسکونی ۱۱۰ میلیون تومان و به روش صنعتی ۱۳۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.

وی با بیان این که اگر توام با انتقال فناوری باشد به ازای هر واحد ۱۵۰ میلیون تومان وام داده می شود، افزود: سود این تسهیلات ۱۸ درصد است و بانک شرایط این وام را تسهیل کرده است.

وی از دریافت کارمزد ۲٫۳ درصدی برای فروش مسکن قسطی خبر داد و با اشاره به عملیاتی شدن دو طرح در این زمینه اظهار کرد: در چهار ابتدایی پارسال کل تسهیلات پرداختی بانک ها ۹۴ هزار میلیارد تومان بود که سهم تسهیلات مسکن و ساختمان از ۱۰ درصد ۴ ماه اول سال گذشته به ۸٫۱۳ درصد کاهش یافته است.

وی بیان کرد: سهم مسکن و ساختمان از کل تسهیلات اعطایی بانک ها در ۴ ماه ۹۴ حدود ۱۰ درصد بود که امسال این رقم به ۸٫۱۳ درصد کاهش یافته است.

بت شکن با اشاره به تسهیلات اعطایی بانک مسکن نیز گفت: در چهار ماه ابتدای ۱۹۹۸۴ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کردیم که به ۳۲ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است، اظهار کرد: این آمار نشان می دهد که حرکت هایی در بخش ساخت و خرید شاهد بودیه ایم. تسهیلات مشارکت مدنی در ۵ ماه امسال ۹۸ درصد از نظر مبلغ و از نظر تعداد واحد مسکونی ۴۹ درصد افزایش یافته است. تسهیلات خرید نیز در پایان مردادماه نسبت به مدت مشابه ۶۵ درصد رشد داشته و به لحاط تعدادی نیز ۲۰ درصد افزایش داشته ایم.

مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری این که در سال ۹۴ با رشد ۲۳ درصدی حجم سپرده ها به ۴۹۶ هزار میلیارد ریال بود به طرح مسکن مهر اشاره کرد و افزود:تا امروز ۵۰۲ هزار میلیارد ریال قرارداد امضا شده ما در مسکن مهر است که ۴۷۰ هزار میلیارد ریال وام پرداخت شده است. از ۲٫۳ میلیون و احد مسکونی تاکنون یک میلیون و ۶۸۲ هزار واحد فروش اقساطی شده که ۳۶۶ هزار میلیارد ریال مبلغ فروش اقساطی مسکن مهر بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.