کتاب‌های “تعلیم و تربیت اقتصادی” و “مقدمه‌ای بر سواد مالی” منتشر شد

|
0 دیدگاه

دو اثر جدید در حوزه اقتصاد توسط انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) منتشر و روانه بازار شد.

دو اثر جدید توسط انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) منتشر و روانه بازار شد.

یکی از این آثار مجموعه دو جلدی با عنوان تعلیم و تربیت اقتصادی است که توسط عادل پیغامی و  مهدی طغیانی به زیور طبع آراسته و روانه بازار نشر گردیده است.

این اثر با توجه به تأکیدات سند تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت کشور بر ساحت اقتصادی و حرفه‌ای و نیز تعریف سواد اقتصادی و حرفه‌ای به‌عنوان یکی از انواع سواد لازم برای نسل حال و آینده می‌توان از آن به‌عنوان اثری کم‌نظیر در چارچوب سواد اقتصادی بویژه در شرایط اقتصاد مقاومتی نام برد.این  اثر که مجموعاً در هفت فصل به نگارش در آمده است حاصل ده‌سال فعالیت مستمر نگارندگان در حوزه تعلیم و تربیت اقتصادی است.

جلد اول شامل شش فصل می‌باشد که به بررسی کلیات و گستره موضوع – تربیت اقتصادی در غرب – تربیت اقتصادی در تمدن اسلامی – ساحت تربیت اقتصادی در دانش تعلیم و تربیت – تربیت اقتصادی در منابع اصیل دینی و سرانجام تحلیل استاندارهای ملی تربیت اقتصادی در آمریکا پرداخته شده است.

در جلد دوم که شامل فصل هفتم این مجموعه می‌باشد به بررسی الگویی پیشنهادی برای جمهوری اسلامی ایران پرداخته شده است که به تعریف سواد اقتصادی و حرفه‌‌ای به‌عنوان یکی از انواع سواد لازم برای جامعه و توجه به اهمیت تدوین چارچوب محتوایی این نوع سواد پرداخته و سواد اقتصادی را در شکل‌گیری تفکر و سپس رفتارهای متناسب در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری دانسته است.

1 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.