رشد 147 واحدی شاخص کل بورس

کف نرخ اوراق مسکن به ۸۴۴ هزار ریال رسید

|
0 دیدگاه

شاخص کل بورس امروز (سه شنبه) با ۱۴۷ واحد رشد به رقم ۷۶ هزار و ۶۶۹ واحد رسید.

در معاملات امروز یک میلیارد و ۵۰۶ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از دو هزار و ۸۹۱ میلیارد ریال در ۴۶ هزار و ۲۹۹ واحد داد و ستد شد.
همه شاخص های اصلی بازار سرمایه در جریان معاملات امروز بجز شاخص بازار دوم رشد داشتند و براین اساس، شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) ۵۲ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۶۴ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۵۱ واحد، شاخص آزاد شناور ۲۸۶ واحد و شاخص بازار اول ۱۹۸ واحد بالا رفت.
همچنین شاخص بازار دوم ۲۳۵ واحد افت کرد.
نمادهای خودرویی در معاملات امروز تاثیر مثبت بر شاخص داشتند و توانستند اندکی شاخص را بالا بشکند؛ بر این اساس، نمادهای شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، اخابر (مخابرات) و فاراک (ماشین سازی اراک) در کنار نمادهای خودرو (ایران خودرو) و خساپا (سایپا) به رشد شاخص کمک کردند.
در مقابل، نمادهای فارس (هلدینگ خلیج فارس) و کگل (معدنی و صنعتی گل گهر) با تاثیر منفی، مانع افزایش بیشتر شاخص شدند.
حق تقدم کابل البرز، حق تقدم داروسازی دکتر عبیدی، حق تقدم لیزینگ خودرو غدیر و پشم شیشه ایران در معاملات امروز بیشترین رشد قیمت را داشتند.
بیشترین کاهش قیمت نیز حق تقدم گروه صنایع بهشهر ایران، ایران مرینوس، بانک اقتصاد نوین، سخت آژند و حق تقدم صنایع لاستیکی سهند تعلق داشت.

** نوسان اوراق تسهیلات مسکن در محدوده قیمتی ۸۴۴ هزار تا ۸۹۹ هزار ریال
به گزارش فرابورس، در معاملات امروز نزدیک به ۲۳۵ میلیون ورقه بهادار در ۱۸ هزار و ۹۹۹ نوبت به ارزش ۷۰۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.
در همین حال نماگر فرابورس در ادامه روند سبزی که از دوشنبه آغاز کرده است، امروز با رشد ۵٫۱۱ واحدی (۰٫۶۴ درصد) همراه شد و با بازپس گیری کانال ۸۰۰ واحدی، در ارتفاع ۸۰۲ واحدی ایستاد.
در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز اوراق «مشارکت گل گهر ۳» با تجربه دادوستد ۴۱ هزار ورقه به ارزش ۴۱ میلیارد ریال، صدرنشین اوراق قابل معامله در این بازار شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات را در امروز تجربه کرد.
در مجموع در جریان معاملات امروز، ۱۳۱ هزار و ۷۸۲ ورقه به ارزش ۱۳۱ میلیارد ریال در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس مبادله شد.
صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز امروز معامله یک میلیون و ۸۵۰ هزار ورقه ای را به ارزش ۱۵ میلیارد ریالی شاهد بودند که صندوق سرمایه گذاری اعتمادآفرین پارسیان بیشترین حجم و ارزش معاملات را ثبت کرد.
اوراق تسهیلات مسکن (تسه) نیز بر اساس تاریخ انتشار در محدوده قیمتی ۸۴۴ هزار تا ۸۹۹ هزار ریال مبادله شد.
امروز به غیر از سه نماد تسه مربوط به ماه های دی ۹۳، خرداد ۹۳ و همچنین تسه آبان ۹۴، سایر تسه ها افت قیمتی تا سقف حداکثر ۳٫۵ درصد را تجربه کردند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.