روان‌سازی فضای مذاکره با بانک‌های اروپایی

گشایش اعتبار ۳۳۲ میلیون دلاری از طریق سوئیفت

|
0 دیدگاه

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: در پنج ماه نخست سال ۳۳۲ میلیون دلار از طریق سوئیفت برای بانک‌های اروپایی گشایش اعتبار صورت گرفته است.

علی اشرف افخمی مدیر عامل بانک صنعت و معدن در نشست خبری صبح امروز که به مناسبت هفته دولت برگزار شد با اشاره به اهمیت رونق بنگاه‌های کوچک و متوسط در کشور گفت: رونق واحدهای صنعتی تولیدی کوچک و متوسط در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و بانک صنعت و معدن در پنج ماهه نخست سال جاری ۷۱۲ واحد تولیدی را راه‌ اندازی کرده و بیش از هزارو ۱۰۰ میلیارد تومان اعتباردهی برای این واحدهای تولیدی اختصاص داده است که این خط اعتباری برای رونق تولید در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصرح کرد: هفت هزارو ۵۰۰ واحد تولیدی باید وارد مدار تولید شوند که بانک صنعت و معدن ۱۰درصد از این سهم را تا پایان سال افزایش خواهد داد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن درخصوص میزان گشایش اعتبارات در پنج ماهه نخست سال گفت: در پنج ماهه نخست سال در زمینه گشایش اعتبارات اقدامات موثری صورت گرفته و ۳۳۲ میلیون دلار از طریق سوئیفت گشایش اعتبار برای بانک‌های اروپایی انجام شده است.

وی در توضیح خط اعتباری مربوط به کشور هند گفت: ۴۲۰ میلیون دلار خط اعتباری برای ارتباط با کشور هند تخصیص داده شده است که از این میزان ۱۲۰ میلیون دلار در این مسیر صرف شده و مابقی آن نیز با رفع موانع برای مبادلات با کشور هند هزینه خواهد شد.

افخمی در خصوص ارتباط با بانک‌های اروپایی اظهار کرد: با بانک‌های بزرگ اروپایی درحال مذاکره هستیم که با شش بانک اروپایی به صورت کنسرسیوم حدود سه میلیارد یورو اعتبار برای همکاری با این بانک‌ها درنظر گرفته شده است که علاوه بر این برای ارتباط با بانک‌های چینی نیز اعتبار یک میلیارد یورویی اختصاص داده شده است و این بدین معنی است که فضا برای مذاکره بین بانک‌ها روان شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.