گمرک به مدیری نامه زد

|
7 دیدگاه

گمرک در نامه ای به مجری برنامه دورهمی نوشت: آقای مدیری ما بنده‌های حقیر ، کسی نیستیم که با یک پیام بتوانیم شما رو از عرشی که برای خود ساخته‌اید به فرش بکشانیم…

برنامه دورهمی که به مسائل و مشکلات جامعه با دیدی نقادانه و همراه با طنز می‌پردازد در برنامه پنج شنبه یک مهر با اجرای مهران مدیری به موضوع واردات برنج‌های قاچاق  و لزوم حمایت از کشاورزان داخلی وعدم توجه به مسائل بهداشتی در ورود  غیرقانونی این محصول پرداخت.

مدیری در این برنامه می‌گوید: کشاورزان درحالی‌که در فصل برداشت روی فروش برنج خود حساب بازکرده اند از مسیرهای عجیب و غریب صدها تن برج مازاد بر نیاز به کشور وارد می‌شود.

وی در این برنامه افزود: مسئولان در پاسخ به این امر می‌گویند که چون کته‌های کشاورزان داخلی شفته می‌شد و مردم تقاضای زیادی برای واردات برنج خارجی داشته‌اند، این واردات صورت می‌گیرد.

مدیری همچنین می‌گوید: داروی قاچاق ممکن است به از بین رفتن جان صداها نفر منجر شود اما عوارض ناشی از واردات غذای قاچاق دامن خیلی از مردم را گرفته است.

بعد از این برنامه اما گمرک به دورهمی واکنش نشان داده و در نامه ای به مهران مدیری نوشته است:  درود و عرض سلام خدمت شما مجری، کارگردان عرصه هنری که سالیان سال با خدمات و زحمات شبانه‌روزی خنده را بر لب هموطنانمان نشانده‌اید…

برنامه پنجشنبه شب دورهمی متأسفانه با طرح مطالب غیرواقع درباره گمرک باعث شد تا با تأمل بیشتری نسبت به سوابق کاری شما فکر کنیم …

البته که این تنها تقصیر شما نیست که زحمات و فداکاری‌های مدیران و کارکنان گمرک را به سخره بگیرید مدتی است که از این اتفاقات ناپسند در برخی رسانه‌ها دیده می‌شود…

در برنامه پنجشنبه شب شما هم با طرح ادعاهای واهی و چشم‌پوشی بر زحمات همکارانمان، بعد از چندین سال درخشش در صحنه هنری حالا باعث تأسف آنان قرار گرفتید…

کار در شرایط بد آب و هوایی، سومین منبع درآمد ملی، صیانت از امنیت و سلامت جامعه، کار در نقاط صفر مرزی با حداقل امکانات و تجهیزات رفاهی، کمترین امکانات بهداشتی، رفاهی، درمانی و آموزشی در  شهرستان‌های مرزی همه و همه باعث نشد تا شما  لحظه ای به این فکر کنید که با طرح مطالب غیرواقعی دل همکارانمان را به درد نیاورید …

اگر  روزی به خود زحمت دهید و سری به نقاط مرزی بزنید برای خوشامدگویی خواهید دید در آنجا بادی است در منطقه که در هوا می‌پیچد و لباس‌هایتان را از خاک خاکستری می‌نماید دقیقاً همانند مطالب برنامه پنجشنبه شب گذشته شما که متأسفانه ذهن برخی از هموطنانمان را خاکستری کرد .
بدرود…

2 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

7 دیدگاه

توسط: ناشناس

چقدر نادان…کم هوشین و متوجه طنز نمیشین
مردم هم نمیتونن اسناد و مدارکی که مهر و چاپش دست خودتونه ببینن زودی از قانون فرار میکنین ولی از چشم مردم دور نیست
اینایی که نویسنده مدیری نوشته ما تو خبرها و بین مردم دیدیم و شنیدیم.
همین کمترین امکانات و نقاط دور افتاده که میگین خودش مزید بر علت رسوایی بعضیا میشه نه همه
و نوک پیکان طنز هیچ وقت به کارمندان گمرک نیست به دولتمردانه تا بیشتر به فکر باشن
والسلام
اگر منتشر شد!!

توسط: شهروند

آقایان محترم گمرکی. کدام حرف اقای مدیری دروغ بود؟اگر شرلیط کاری در بعضی منطق خیلی سخته که همینطور هم هست آیادلیل بر آن میشود که ورود انبوه برنج های آرسنیک دار هندی را بشه نادیده گرفت؟یا ورود خودروهای خارجی و……

توسط: شهاب

گمرگ محترم
جای بسی خرسندی باید برای شما و اهالی و دست اندرکاران گمرک جمهوری اسلامی باشه که کسی نقص و مشکلات شما را به شما گوشزد میکند.

“سومین منبع درآمد ملی، صیانت از امنیت و سلامت جامعه، کار در نقاط صفر مرزی با حداقل امکانات و تجهیزات رفاهی، کمترین امکانات بهداشتی، رفاهی، درمانی و آموزشی”

در خصوص صحبت های نقل شده از زبان شما که در بالا اشاره شده بهتر است بگویم اگر شما با این مشکلات دست و پنجه نرم می کندی بهتر است نیروهایی که با آشنا بازی و پارتی بازی سر کار آمده اند را با نیروهای جوان و مستعد و تحصیل کرده جایگزین کنید زیرا همین مسایل و مشکلات که تاکنون نتوانسته اید از پسشان بر بیایید باعث رزق و روزی برای بعضی از کار کنان شما شده و خسارات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد کرده..پس جای ایراد گیری از بعضی صحبت ها و نقد ها بهتر است بر روی مشکلاتی که گریبانگیر سازمان شما است معطوف شوید.

توسط: امیر

چرا گمرک از تنظیم یک پاسخ مستدل عاجز است و پاسخ احساسی ارایه میکند؟

توسط: محمود دستپاک

من حاضرم برم گمرک مفتی کار کنم!

توسط: یاشار

مردم ایران ازمهران مدیری که به صداقت و رک گویی و شهامت شهره است حمایت میکنند و اورابه شدت دوست دارند . واقعامسخره است که دریک برنامه طنزنتوان ازهیچ کس و هیچ غلی انتقاد کرد . مگرهمه مشاغل و مسئولان و مردم ایران معصوم و مبری ازاشتباه هستند ، پس اینهمه فساد و تباهی و اختلاس و قاچاق درکشورایران نشانه چیست ؟؟

توسط: حسن پاکرو

نمیدانم چرا سازمانهای دولتی در نوشتن نامه‌های با محتوا و در عین حال گویا ضعیف عمل میکنند. اگر قبول کنیم که شکوه گمرک به جا باشد آنها هم همان روشی‌ را استفاده کرده اند که از آن مینالند.

به قول سعدی که در گلستان می‌گوید، جالینوس ابلهی را دید دست در گریبان دانشمندی زده و بی‌ حرمتی همی‌ کرد. گفت اگر این نادان نبودی کار وی با نادانان بدینجا نرسیدی.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.