گوسفند در آستانه عید قربان ۳ هزار تومان گران شد

|
0 دیدگاه

قیمت گوسفند زنده که در ماههای گذشته حدود ۱۱ هزار تومان به فروش می‌رسید در آستانه عید قربان هم اکنون ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

با نزدیک شدن به عید قربان قیمت گوشت گوسفندی که در هفته‌های اخیر افزایش یافته بود شاهد افزایش مجدد قیمت است به طوری که هر کیلوگرم گوشت شقه بدون دنبه در سطح شهر حدود ۳۳  هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه بدون دنبه گوسفندی در آستانه عید قربان تا ۳۳ هزار تومان افزایش یافت اما هر کیلوگرم گوشت گوساله بدون تغییر ۳۲ هزار تومان و هر شانه تخم‌مرغ با کاهش قیمت به نفع مصرف کننده ۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت گوسفند زنده نیز که در ماههای گذشته حدود ۱۱ هزار تومان به فروش می‌رسید هم اکنون ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش وزارت جهاد کشاورزی برای کنترل قیمت نرخ گوسفند زنده در آستانه عید قربان صادرات این محصول را که عمدتا به کشورهای عربی صادر می‌شود را محدود کرده است تا از افزایش نرخ این محصول جلوگیری به عمل آید اما با این وجود قیمت‌های بالایی بر روی گوسفند زنده در مراکز عرضه بهداشتی دام گذاشته می‌شود. برای عرضه بهداشتی دام در روز عید قربان (فردا) ۶۵ جایگاه در نظر گرفته شده است. همچنین ۳۱ جایگاه عرضه بهداشتی دام در شهر تهران با کمک شهرداری در مناطق ۲۲‌گانه دایر گردیده است.

* افزایش قیمت گوشت مرغ

بنابراین گزارش قیمت مرغ نیز کماکان سیر صعودی خود را با نوسانی ۲۰۰ تومانی در هرکیلوگرم طی می‌کند به طوری که نرخ امروز هر کیلوگرم مرغ گرم و آماده طبخ ۷۳۰۰ تومان است و این محصول در کشتارگاه به صورت عمده ۷ هزار تومان و درب واحد صنفی ۷ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش می‌رسد.

به گزارش تسنیم، نرخ مرغ زنده درب مرغداری ۵ هزار و ۱۰۰ الی ۵ هزار و ۲۰۰ تومان به صورت نقدی است. همچنین هر کیلوگرم مرغ سرد (بدون آنتی‌بیوتیک)  به صورت افسارگسیخته تا ۱۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش با وجود اینکه دولت نرخ مصوب هر کیلوگرم شکر را ۲۰۰ تومان افزایش داد و به نرخ ۲۵۵۰ تومان رساند اما کماکان این محصول در سطح خرده‌فروشی به قیمت بالایی به فروش می‌رسد به طوری که هر کیلوگرم این محصول در خرده‌فروشی ۴ هزار تا ۴۲۰۰ تومان قیمت‌گذاری می‌شود.

*نرخ عمده‌فروشی شکر نیز در حال حاضر ۲۹۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان است

بنابر این گزارش براساس اطلاعیه جدید اتحادیه صنف فروشندگان میوه و تره‌بار تمام واحدهای صنفی خرده‌فروش در سطح شهر تهران مکلف به بازپس‌گیری میوه فروخته شده هستند و مصرف کنندگان در صورتی که از کیفیت میوه خریداری شده رضایت نداشته باشند می‌توانند محصول خود را به واحد صنفی عودت دهند.

بنابراین گزارش اتاق اصناف اعلام کرده است که در صورتی که واحدهای خرده‌فروشی از بازپس‌گیری محصول خریداری شده سر باز زنند افراد می‌توانند شکایات خود را به شماره تلفن ۱۲۵ ا علام کنند.

نرخ هر کیلوگرم سیب در سطح خرده‌فروشی حدود ۳۵۰۰ تومان، گلابی ۶۵۰۰ تومان، انگور عسگری ۲۵۰۰ تومان، انگور بی‌دانه ۴۵۰۰ تومان، هندوانه ۵۸۰ تومان، هلو، شلیل و شبرنگ ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان و خیار ۲۰۰۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، هر شانه تخم مرغ که حدود ۲ کیلوگرم وزن دارد در سطح خرده‌فروشی به قیمتی مناسب به نفع مصرف کننده به قیمت ۸ هزار تا ۸۵۰۰ تومان به نفع مصرف کننده به فروش می‌رسد.

بنابراین گزارش قیمت هر کیلوگرم قزل‌آلا در سطح خرده‌فروشی ۱۴ هزار تومان، شیر جنوب ۳۲ هزار تومان، کپور ۱۴ هزار تومان، سرخو و سنگسر ۱۸ هزار تومان، شیرنیزه ۱۵ هزار تومان، حلوای سفید ۲۲ هزار تومان، فیله تیلاپیا ۳۲ هزار تومان و ماهی سالمون نروژی ۳۷ هزار تومان به فروش می‌رسد که امکان تفاوت این نرخ در سایر مناطق شهر تهران براساس موقعیت منطقه وجود دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.