یورونیوز: افزایش ۲ برابری صادرات نفت ایران به کره جنوبی

|
0 دیدگاه

در حالی که تهران بعد از لغو تحریم‌ها به دنبال افزایش تولید نفت خود به میزان قبل از تحریم‌ها است، صادرات نفت ایران به کره جنوبی در ماه اوت امسال دو برابر شده است.

آمارهای گمرک کره جنوبی حاکی از این است که سئول در ماه اوت ١.١ میلیون تن معادل ٢٦٠ هزار و ٧٧٠ بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده است. در حالی که این رقم در ماه مشابه سال گذشته ٥٥٢ هزار و ٧١٠ تن بوده است.

رویترز همچنین در گزارش خود نوشته است که ایران در ماه اوت سال جاری ۳.۶۳ میلیون بشکه نفت در روز تولید کرده است.

در همین حال روز چهارشنبه معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت که ظرفیت تولید نفت کشور تا پایان سال جاری به چهار میلیون بشکه در روز می‌رسد که بخش بیشتر آن به صادرات اختصاص می‌یابد.

علی کاردر با اشاره به برنامه‌های آتی وزارت نفت درخصوص افزایش تولید و صادرات افزود: ١.٦ میلیون بشکه از نفت تولید شده در داخل مصرف و بقیه صادر خواهد شد.

در ماه‌های پیش از وضع تحریم‌ها، تولید نفت خام ایران اندکی کمتر از چهار میلیون بشکه در روز بود که در زمان تحریم‌ها به روزانه دو میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه تقلیل پیدا کرده بود.

کشورهای عضو اوپک و غیراوپک قرار است در حاشیه نشست آژانس انرژی بین المللی که ٢٦ تا ٢٨ سپتامبر در الجزیره برگزار می‌شود نشستی داشته باشند. در این نشست تلاش می‌شود تا تولید کشورها تعدیل شود تا قیمت در بازار افزایش یابد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.