۱.۲ تن خمیرمرغ غیربهداشتی در شهرستان فیروزکوه کشف شد

|
0 دیدگاه

سرپرست دامپزشکی شهرستان فیروزکوه از کشف و معدوم سازی ۱۲۰۰ کیلوگرم محموله غیر مجاز و غیر بهداشتی خمیر گوشت مرغ در شهرستان فیروزکوه خبر داد.

جواد شایان خواه سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه با اعلام این خبر اظهار داشت: توقیف و معدوم نمودن محموله ۱۲۰۰ کیلوگرمی خمیر مرغ غیربهداشتی و غیرمجاز در شهرستان فیروزکوه در یک عملیات مشترک با حضور اداره دامپزشکی، نیروی انتظامی و اداره تعزیرات حکومتی انجام شد، این محموله از یک از شهرستانهای جنوبی استان تهران به مقصد استانهای شمالی کشور در حال حمل و توزیع بود.

وی با اشاره به نحوه کشف این محموله گوشت قاچاق و غیرمجاز گفت: با دریافت گزارشی مبنی بر حمل غیرمجاز یک محموله گوشت از مسیر محورهای مواصلاتی شهرستان فیروزکوه به یکی از شهرستانهای شمالی کشور، پیگیری موضوع به‌طور ویژه در دستور کاراداره دامپزشکی قرار گرفت.

این مقام مسئول در ادامه ، به نحوه نظارت بر کامیون‌های حمل دام و فرآورده‌های دامی، اظهار داشت: محموله حمل گوشت الزاما باید دارای مجوزها و گواهی مرتبط دامپزشکی در خصوص آن نوع فرآورده که حمل می شود داشته باشد و با نظارت کامل دامپزشکی حمل و جابه جا گردد در غیراینصورت محموله به عنوان غیرمجاز و غیر بهداشتی تلقی می‌شود.

وی تصریح کرد: با رعایت کلیه شرایط جابجایی دام و فرآمورده‌های دامی، این امور در سامانه قرنطینه سازمان دامپزشکی که یک سامانه آنلاین است ثبت و تایید تخلیه می‌شود.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اینکه کلیه کامیون‌های حمل دام و فرآورده های دامی باید تمامی شرایط بهداشتی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: در کشتارگاه‌ها و مراکز توزیع، کامیون و محموله آن توسط مسئولان فنی کنترل و بررسی می‌شوند.

وی بابیان اینکه برای معدوم‌سازی این محموله خمیر گوشت مرغ غیرمجاز، دستور مقام قضایی شهرستان فیروزکوه اخذ شده است افزود: بی‌تردید مبارزه جدی اداره دامپزشکی با موارد اینچنینی نقش مهمی در سلامت و امنیت غذایی جامعه خواهد داشت.

شایان خواه در پایان با تاکید بر اینکه تولید خمیر مرغ باید بر اساس استاندارد‌های سازمان دامپزشکی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: چنانچه محموله‌ها فاقد استاندارد لازم باشند بر اساس روال مرجع قضایی نسبت به امحاء و معدوم سازی آن اقدام می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.