۵ نکته در مورد روتر وای‎فای جدید گوگل

|
0 دیدگاه

گوگل اعلام کرده است که قصد دارد به‌زودی یک روتر وای‎فای جدید با نام تجاری خود را به بازار عرضه کند. این روتر می‎تواند از طریق قابلیت‎های هوشمند خود یک شبکه بی‎سیم گسترده را تشکیل دهد. این دستگاه که Google WiFi نام دارد؛ قرار است در مراسم چهارم اکتبر این شرکت رونمایی شود. چند خبر به صورت گذرا در مورد Google WiFi توسط یک منبع خبری معتبر فاش شده است. در ادامه نگاهی کوتاه به پنچ ویژگی برجسته این روتر جدید ساخته دست گوگل خواهیم داشت

۱٫ Google WiFi یک نسخه بهینه شده از روترهای Google OnHub خواهد بود

به نظر می‎رسد در موارد کلی Google WiFi بسیار شبیه به Google OnHub باشد، اما نسبت به سایر روترهای وای‎فای معمول از قابلیت‎های پیشرفته‎تری برخوردار است. هر چند نباید فراموش کرد که این ادعا هم می‎تواند مثل سایر محصولات جدید تنها در حد تبلیغات باشد اما وقتی صحبت از شرکتی به بزرگی گوگل در میان باشد، نباید قابلیت‎های هوشمند Google WiFi را دست کم گرفت.

۲٫ این روتر وای‎فای خانگی می‎تواند بسیار شبیه به Eero یا Luma باشد

بر اساس گزارش  Droid Life که خبرهای منتشر شده در مورد Google WiFi را تایید کرده است، اعلام شده که این محصول گوگل به دو محصول وای‎فای دیگر یعنی Eero و Luma شباهت دارد. در این گزارش آمده است گوگل در روتر خود از فناوری اتصال زنجیره‎ای یا ماژولار استفاده کرده است که شبیه به Eero و Luma کاربران می‎توانند چند روتر یا ماژول را به یک مودم متصل کرده و محدوده سیگنال رسانی شبکه خود را گسترش دهند.

۳٫ گوگل در تبلیغات خود از واژه هوشمند استفاده خواهد کرد

انتظار می‎رود قابلیت‎های هوشمند این روتر آن را به یک محصول برجسته در بازار تبدیل کند. برجسته‎ترین ویژگی این محصول این است که خریدار دیگر نگران سیگنال‌رسانی به گوشه و کنار خانه خود نخواهد بود زیرا با نصب آن یک سیگنال وای‎فای قوی به تمام نقاط ارسال خواهد شد.

۴٫ قیمت آن ۱۲۹ دلار خواهد بود

قیمت پایه تعیین شده برای یک ماژول از Google WiFi معادل ۱۲۹ دلار خواهد بود. برای تهیه سخت‌افزارهای بیشتر نیز باید هزینه جداگانه پرداخت شود. اما مزیت این روتر گوگل نسبت به Eero که محصولات خود را به صورت مجموعه به فروش می‎رساند این است که شما می‎توانید هر ماژول از این روتر را به صورت جداگانه تهیه کنید.

۵٫ احتمالا این دستگاه همزمان با Google Home معرفی خواهد شد

انتظار می‎رود گوگل این آخرین محصول برجسته خود را در مراسم چهارم اکتبر به همراه تلفن‎های هوشمند آندرويد Pixel  و Pixel XL، دستگاه Chromecast با قابلیت ۴k و Google Home  رونمایی کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.