۷۰ درصد ترافیک ارتباطی عراق توسط ایران ترانزیت می‌شود

|
0 دیدگاه

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: ۷۰ درصد ترافیک ارتباطی عراق و ۳۰ درصد ترافیک ارتباطی افغانستان توسط ایران ترانزیت می شود.

محمد جواد آذری جهرمی در کنفرانس بین المللی ایران کانکت ۲۰۱۶ با بیان اینکه در سال های گذشته سرمایه گذاری روی کابل های دریایی صورت گرفته است، اظهار کرد: این مسیرها خدمت بزرگی به دنیا ارائه دادند اما طول زیاد و تأخیر حادث شده از آن که نهایتا هزینه ها را هم بالا می برد، از جمله مشکلات این مسیرها بود.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: تلاش هایی توسط کشورهای آ.سه.آن مخصوصا کره جنوبی برای جایگزینی مسیرها صورت گرفته است. رویه هم به این شکل است که مسیرهای زمینی در نظر گرفته و با PEERING ارتقا داده می شود.

وی ابراز کرد: در خاورمیانه هم این امکان وجود دارد و باید به این سمت برویم. هم اکنون اگر شهروندی در پاکستان بخواهد تبادل اطلاعاتی با ما داشته باشد، سوئیچ اطلاعات در فرانکفورت انجام می شود.

معاون وزیر ارتباطات گفت: این موضوع کیفیت ارتباطات را می کاهد لذا درصدد هستیم تا در چابهار مرکز ترانزیت بین المللی احداث کنیم تا هزینه لندینگ به صفر برسد.

آذری جهرمی خاطر نشان کرد: این مرکز ترانزیت برای کشورهای آ. سه. آن بسیار مؤثر خواهد بود. ایران از دو OPGW یک ارتباط کامل رینگ در مرزهای ایران به وجود آورده که می تواند دسترسی همگانی
و ارزان به وجود آورد.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین گفت: این موضوع ارتباطات شرق به غرب را می کاهد و در حال حاضر تأخیر تا ارمنستان و ترکیه را به ۴۰ میلی ثانیه کاهش داده است.

او اشاره ای هم به درگاه ترانزیت ۶۰۰ گیگابیت بر ثانیه ایران داشت و ابراز کرد: در حال حاضر ۷۰ درصد ترانزیت عراق، ۳۰ درصد افغانستان و ۱۰۰ درصد آذربایجان به نخجوان توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام می شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.