۸۰ درصد آراء محاکم قضائی در بخش منابع طبیعی به نفع دولت صادر شده است

|
0 دیدگاه

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جلسه شورای حقوقی این اداره کل که با حضور مسئولان و کارشناسان حقوقی برگزار شد از صدور ۸۰ درصدی آراء محاکم قضایی به نفع دولت در سال جاری خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران علی کیان گفت: دستگاه قضائی عزم جدی برای مبارزه با پدیده زمین خواری دارد و کارشناسان حقوقی این اداره کل با تمامی کمبودها و تنگناهای موجود دلسوزانه از بیت المال دفاع کرده اند.

وی با اشاره به اینکه افراد سودجو از تمامی روزنه ها برای رسیدن به امیال سودجویانه خود استفاده می کنند افزود: با افزایش اطلاعات و آگاهی از قوانین و مقررات، راه نفوذ سوء استفاده کنندگان به اراضی ملی بسته خواهد شد.

کیان اظهار داشت: برای دفاع از بیت المال و انفال ضروری است تا کارشناسان حقوقی نسبت به قوانین و مقررات، دستورالعمل ها و آئین نامه های مرتبط با منابع طبیعی به روز بوده و با دقت و برنامه ریزی، از پرونده های مطروحه در مراجع قضائی دفاعیات لازم را به عمل آورند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ارزیابی عملکرد را در پیشبرد امور بسیار مهم دانست و تصرح کرد: ارزیابی عملکرد در مسیری که به عنوان نقشه راه ترسیم گردیده از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با شناخت نقاط قوت و ضعف می توانیم به اهداف تعیین شده سریعتر دست یابیم.

بر اساس این گزارش در ادامه این جلسه ارسلان بخشعلی پور سرپرست اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: هم اندیشی و بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات مربوط به بخش حقوقی و آشنائی کارشناسان حقوقی با دستورالعمل ها و آئین نامه های جدید از اهداف برگزاری این جلسه است.

وی افزود: امروزه حقوق به عنوان یک علم کاربردی مطرح است و بخاطر پیچیدگی ها و تنوع بسیار زیادی که در قوانین و مقررات موجود است برگزاری این جلسات می تواند به مرتفع شدن برخی مشکلات این بخش کمک کند.

بخشعلی پور یادآور شد: بخش حقوقی دارای وظایف سازمانی مدونی است که از یک سو وظیفه دفاع از حقوق دولت در محاکم قضائی را بر عهده دارد و از سوئی دیگر نظارت بر اجرای قوانین و مقررات مرتبط با منابع طبیعی را عهده دار است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.