۲۵۰ هزار بازنشسته تسهیلات ۳۰ میلیون ریالی دریافت می کنند

|
0 دیدگاه

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: با هماهنگی بعمل آمده با بانک صادرات کشور، ۲۵۰ هزار بازنشسته این صندوق تا سه هفته آینده، وام قرض الحسنه ۳۰ میلیون ریالی دریافت می کنند.

محمود اسلامیان روز سه شنبه در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان کشور افزود: تاکنون سقف این وام قرض الحسنه، ۲۰ میلیون ریال بود و تنها به ۵۰ هزار بازنشسته پرداخت می شد که به منظور رفاه حال بازنشستگان این رقم افزایش یافت.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نسبت شاغلان به بازنشستگان را کمتر از یک درصد برشمرد و اظهار کرد: برخی تصمیمات اشتباه در گذشته باعث شده است که بالانس اقتصادی رعایت نشود و ورودی های صندوق بازنشستگی قطع گردد.
وی ادامه داد: نمی توان دولت گذشته را نقد نکرد چراکه تورم در سال های گذشته بسیار بالا بوده است.
اسلامیان همچنین گفت: در سالهای ۸۵ تا ۹۲ به دلیل نابرابری افزایش حقوق بازنشستگان با نرخ تورم؛ ۶۷ درصد قدرت خرید بازنشستگان کاهش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه دولت فعلی نرخ تورم را کاهش داده است این موضوع سبب شده است تا افزایش حقوق بازنشستگان در این سه سال اخیر متناسب با نرخ تورم شود اما ضایعه سال های گذشته همچنان باقی است.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: با وجود سازماندهی صندوق بازنشستگی کشوری اما همچنان مشکلاتی در حوزه بازنشستگان وجود دارد که امیدواریم با درایت مسئولان دولتی رفع شود.
اسلامیان همچنین از تخصیص اعتبار شش هزار میلیارد تومانی دولت به صندوق بازنشستگی خبر داد و گفت: کف حقوق بازنشستگان از ۷۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار و سپس به یک و نیم میلیون تومان افزایش یافته و ضریب ۱۲ درصد لحاظ شده که امیدواریم این افزایش پلکانی حقوق در سال های آینده هم ادامه یابد تا این کمبود سال های گذشته، جبران شود.
اسلامیان اعلام کرد: با وجود همه مشکلات دولت طی سه سال گذشته، حقوق بازنشستگان به موقع پرداخت شده است همچنین بازنشستگان ۳۱ استان کشور حقوق شهریورماه خود را به صورت مستقیم و ظرف دو ساعت دریافت کرده اند.

* رشد سود ۳۵ درصدی شرکت های صندوق بازنشستگی در سال ۹۴
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری رشد سود شرکت های اختصاصی صندوق بازنشستگی کشوری را در سال گذشته ۳۵ درصد بیان کرد و گفت: خوشبختانه اموال از دست رفته این صندوق با کمک دادستانی کشور به صندوق بازگشته است.
اسلامیان در ادامه گفت: بیشتر مشکلات بازنشستگان در حوزه درمان و به ویژه در بیمارستان های دولتی است که تلاش می کنیم بخشی از آن را برطرف کنیم .
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ابراز امیدواری کرد: تورم همچنان کنترل شده باقی بماند.
اسلامیان گفت: هر کاری که از دستمان بربیاید برای بازنشستگان انجام می دهیم.
مراسم بزرگداشت روز خانواده و تکریم از بازنشستگان با حضور معاون اول رئیس جمهوری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و مسئولان صندوق بازنشستگی کشوری و جمعی از بازنشستگان فرهیخته برگزار شد.
در پایان این مراسم از تعدادی از بازنشستگان تجلیل شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.