۵۵۰میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی نیمه تعطیل هرمزگان پرداخت شد

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: در راستای اقتصاد مقاومتی در چهار ماهه گذشته تاکنون ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به واحدهای نیمه تعطیل این استان پرداخت شده است.

خلیل قاسمی سه شنبه درحاشبه برگزاری نشست ستاد مدیریت راهبردی اقتصاد مقاومتی هرمزگان اظهار کرد: تسهیلات ذکر شده به ۲۱۹ واحد نیمه تعطیل و همچنین واحدهایی که مشکل نقدینگی داشتند وطرح های با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰درصد پرداخت شده است.
این مقام مسئول، مجموع اعتبار پیش بینی شده دراین زمینه را برای هرمزگان چهار هزارو ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این تسهیلات تا پایان امسال به ۳۰۴ واحد تولیدی دارای مشکل نقدینگی و نیمه تعطیل درقالب اقتصاد مقاومتی پرداخت می شود.
به گفته وی از ابتدای امسال تاکنون ۷۸۲ متقاضی برای دریافت تسهیلات درقالب اقتصاد مقاومتی به سامانه مراجعه کرده اند که ۶۰۳ نفرازآنان ثبت سامانه شده و از این تعداد ۳۸۳ مورد در کارگروه رونق تولید بررسی و درنتیجه پرونده ۳۷۲ مورد به بانک عامل ارجاع شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یادآورشد: ازاین تعداد تاکنون ۲۱۹ مورد با پرداخت ۵۵۰ میلیارد ریال عملی شده و۸۲ پرونده نیز درمرحله حال انعقاد قرارداد است.
وی تعداد پروژه های هدف گذاری شده برای این سازمان درقالب اقتصاد مقاومتی را برای سال جاری ۳۰۴واحد با اعتبار پیش بینی شده چهارهزارو ۵۰میلیارد ریال(۴۰۵میلیارد تومان) ذکر کرد.
قاسمی پیش بینی کرد: با فعال شدن واحدهای نیمه فعال درقالب طرح های اقتصاد مقاومتی تا پایان امسال ضمن ایجاد دوهزارو ۴۹۹ شغل میزان تولید نیز به دو میلیون ۲۰۳هزارتن افزایش یابد.
وی با اشاره به پیگیری مشتمر و حمایت همه جانبه استاندار و همچنین همکاری خوب بانکها گفت: با اجرای طرح رونق اقتصادی و راه اندازی کامل ۳۶۰ واحد تولیدی مشکل دار این استان، میزان اشتغال ایجاد شده تا سال آینده به سه هزارو ۷۰۰ نفر و تولیدات این واحدها نیز بطور متوسط به هفت میلیون ۸۶۱هزارتن افزایش می بابد.
دراطلاعات منتشره آمده است: ابتدای امسال دستورالعمل واحدهای مشکل دار تحت عنوان بسته رونق تولید با هدف حمایت از این واحدها(کمبود نقد ینگی) درقالب اقتصاد مقاومتی از سوی فرماندهی این ستاد به استانها ابلاغ شد که در کارگروه های اختصاصی مربوطه به صورت هفتگی مورد بررسی قرار گرفت که با همکاری خوب بانکها تاکنون موفقیت مناسبی داشته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.