۶۴ پروژه معدنی تا ۳ سال دیگر تکمیل می شود

|
0 دیدگاه

در سه سال اول عمر دولت یازدهم به معاون اول رییس‌جمهور، از فعال سازی ۱۵ طرح معدنی راکد و تعریف ۲۳ طرح معدنی جدید در سه سال اول عمر دولت یازدهم به ارزش مجموعا ۱۱.۱ میلیارد دلار خبر داده بود.

جدول پروژه‌های تعریف شده سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران نشان می‌دهد که تا پایان یک برنامه هفت ساله ۶۴ پروژه معدنی و صنایع معدنی به پایان خواهد رسید.
بر اساس اطلاعات منتشر شده، این برنامه که از ابتدای دولت یازدهم آغاز شد زمان‌بندی اجرای ۷۳ پروژه معدنی و صنایع معدنی را نشان می‌دهد که تا سال ۱۳۹۸ باید به پایان برسند.

پیش از این نیز ایمیدرو در گزارش عملکرد خود در سه سال اول عمر دولت یازدهم به معاون اول رییس‌جمهور، از فعال سازی ۱۵ طرح معدنی راکد و تعریف ۲۳ طرح معدنی جدید در سه سال اول عمر دولت یازدهم به ارزش مجموعا ۱۱.۱ میلیارد دلار خبر داده بود.

در برنامه هفت ساله این ساز مان نیز که از ابتدای دولت یازدهم آغاز شده تا پایان سال جاری ۳۶ طرح معدنی و صنایع معدنی تعریف شده است. از سوی دیگر همچنین هنوز بیش از نیمی از برنامه طرح‌های معدنی و صنایع معدنی باقی مانده است که ۱۱ پروژه آن باید تا سال آینده، به عنوان سال پایانی عمر دولت یازدهم به پایان برسد که از جمله آنها واحدهای احیای مجتمع های فولاد بافت و سبزوار، واحدهای ۲.۵ میلیون تنی فولاد شرق کاوه و فولاد خراسان و … هستند.

۲۵ پروژه دیگر شامل کنسانتره پنج میلیون تنی مبارکه، آلومینیوم جنوب، کار خانه تیتانیوم کهنوج، توسعه واحد آنتیموان و تجاری سازی محصولات و … نیز باید تا پایان سال ۱۳۹۸ تکمیل شوند و به بهره برداری برسند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.