۷۰ جایگاه سوخت به بخش خصوصی واقعی واگذار شد

|
0 دیدگاه

مشاور سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش ریالی جایگاه های سوخت ۲۵۰ میلیارد تومان بود که قیمت نهایی آن به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید.

جعفر سبحانی در مورد بزرگترین واگذاری در سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: پانزدهم شهریور ماه بزرگترین مزایده واگذاری جایگاه سوخت سال ۹۵ در سازمان خصوصی سازی انجام شد ، بر این اساس ۱۰۰ جایگاه سوخت در قالب ۲۵ استان در مزایده شرکت داشتند که از این تعداد ۳ استان البرز، آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویر احمد به پیشنهاد قیمت نرسیدند .
وی افزود: اما استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، بوشهر، اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس، تهران، کردستان، لرستان، مازندران، هرمزگان از جمله استانهایی بودند که موفق به قیمت گذاری نهایی در مزایده شدند که ۷۰ جایگاه از ۱۰۰ جایگاه به فروش رفت.
مشاور با بیان اینکه در سال ۹۴ از ۵۰ جایگاه سوخت تنها ۱۰ درصد به فروش رفت، خاطر نشان کرد: درسال گذشته میزان پرداخت نقدی تا ۴۰ درصد بود که امسال به ۳۰ درصد رسید و اقساط ۲ ساله نیز به نفع خریدار تا ۳ و ۴ ساله اصلاح شد.
سبحانی افزود: ارزش ریالی این جایگاهها ۲۵۰ میلیارد تومان بود که قیمت نهایی آن تا ۴۰۰ میلیارد تومان رسید که به لحاظ عددی قابل توجه بود.
وی با بیان اینکه در این مزایده حفظ رقابت برای همه متقاضیان بوجود آمد، افزود: مزایده ها اغلب بین نیم ساعت تا چهل دقیقه به طول می کشد اما این مزایده تا ۶ ساعت زمان برد و ۳۳۳ پاکت قیمت تاکنون به سازمان خصوصی سازی رسیده است که در تاریخ سازمان خصوصی سازی این میزان بی‌سابقه است.
سبحانی تصریح کرد: تیم مدیریتی در تمامی جایگاهای سوخت در سراسر کشور حضور داشتند اما برخی از جایگاهها بیش از یک متقاضی داشتند .
وی گفت: در این مزایده برای برخی از جایگاهها ۵ تا ۱۰ و گاهی از ۱۷ و ۲۳ برابر قیمت پیشنهادی پاکت رسیده بود، به عنوان مثال برای اسفراین ۱۷ پاکت پیشنهادی رسید و برای استانهای پیشنهادی بوشهر ۳ پاکت رسید و متقاضیان رقابت خوبی داشتند.
مشاور سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه تمامی متقاضیان از بخش خصوصی واقعی بودند و خصولتی‌ها اصلا در این مزایده دخالتی نداشتند گفت: به لحاظ قانونی ۲ هفته فرصت است تا نفرات برنده مزایده اعلام شوند، این افراد نباید هیچ بدهی به سازمان خصوصی سازی داشته باشند و به فردی که بالاترین قیمت را داده باشد ۲۰ روز کاری فرصت داده می شود تا قسطهای نقدی را پرداخت کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.