آبادانی نیازمند سرمایه گذاری است

|
0 دیدگاه

معاون استاندارسمنان و فرماندارشاهرود گفت: توسعه اقتصادی و آبادانی با سرمایه گذاری امکان پذیر است.

سیدمحمدرضاهاشمی روز یکشنبه در نشستی با تعدادی از سرمایه گذاران ،افزود:یکی از راههای سرعت بخشیدن به توسعه اقتصادی و آبادانی و ایجاد اشتغال ، جلب سرمایه و سرمایه گذاری است.
در این نشست که تعدادی از مسوولان شهرستان نیز حضور داشتند، فرماندار شاهرود ادامه داد:همه دستگاه های دولتی شهرستان شاهرود باید در آسان سازی کار سرمایه گذاران تلاش نمایند.
وی گفت: برنامه ریزی های اساسی در سطح شهرستان برای استقبال از سرمایه گذاران انجام شده تا سرمایه گذاران با کمترین مشکل و با میل و رغبت بیشتر بتوانند در بخش های مختلف فعالیت نمایند.
هاشمی گفت:همه امکانات و زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در بخش صنعت فراهم است.
وی همچنین گردشگری و توسعه کشاورزی را از دیگر زمینه های آماده برای سرمایه گذاری خواند و گفت: تاسیس واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی در شاهرود هم زمینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است.
فرماندار شاهرود با اعلام اینکه ،از ورود سرمایه گذاران به این شهرستان استقبال می کنیم و آماده هرگونه همکاری و مساعدت با سرمایه گذاران بومی و غیر بومی هستیم، افزود: چنانچه ما نعی برای حضور سرمایه گذاران در پروژه های شهرستان وجود داشته باشد،با هماهنگی بین دستگاه ها برطرف خواهد شد.
معاون استاندار سمنان همچنین از مسوولان ادارات خواست با شناسایی مشکلات احتمالی سرمایه گذاری، هر چه زودتر دررفع آنها تلاش کنند.
وی افزود: با جذب سرمایه گذار، رونق اقتصادی در طرح های اقتصادی ایجاد شده و زمینه رفاه اجتماعی و اشتغال و توسعه همه جانبه در شهرستان فراهم می گردد.
فرماندار شاهرود با بیان این که، با وجود کمبودها و ناملایمات اقتصادی، دولت تدبیر وامید تاکنون گام های خوبی برای ترغیب سرمایه گذاران داخلی و خارجی انجام داده ، افزود: برجام نیز که با درایت رهبر معظم انقلاب و تلاش دولت به سرانجام رسید، شرایط مطلوبی را برای مشارکت سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است.
در این نشست تعدادی از سرمایه گذاران نیز به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
شهرستان شاهرود قطب تولید محصولات کشاورزی استان سمنان است بطوری که براساس آمار اعلام شده، ۴۸درصد محصولات کشاورزی استان دراین شهرستان تولید می شود.
همچنین شهرستان شاهرود ۳۴ درصد محصولات دامی،۳۷درصد گوشت قرمز و سفید و۳۶درصد شیر گاو تولیدی استان سمنان را به خود اختصاص داده است.
این شهرستان در تولید محصولات باغی هم جایگاه برتری دارد.
انواع زرد آلو و انگور از مهم ترین محصولات باغی این شهرستان هستند که بخش مهمی از این تولیدات، امسال به کشورهای حاشیه خلیج فارس و روسیه صادر شد.
شاهرود دارای ۲۷۰ واحد صنعتی است که برخی از آنها مانند سیمان شاهرود، شرکت سیم و کابل مغان و شرکت توربو ژنراتور از واحدهای تولیدی و صنعتی مهم کشور به حساب می آیند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.