آخرین سکوی فازهای ١٧و ١٨ پارس جنوبی بارگیری می‌شود

|
0 دیدگاه

آخرین سکوی اقماری فازهای ١٧و ١٨ پارس جنوبی، ٢٧ مهرماه جهت نصب در موقعیت دریایی این فازها، از محل یارد صنعتی بندرعباس بارگیری می شود.

مجری طرح توسعه فازهای ١٧ و ١٨، درباره مشخصات فنی سکوی اقماری ١٧B، اظهار کرد: این سکو، با وزنی معادل ٢٣٠٠ تن، پس از مراحل نصب و راه اندازی، روزانه ٥٠٠ میلیون فوت مکعب (١٤,٥ میلیون متر مکعب) منابع گازی پارس جنوبی را به پالایشگاه خشکی انتقال می‌دهد.
حسن بویری با اشاره به نصب این سکو در ٢٠ آبان‌ماه و راه اندازی آن تا اوایل اسفندماه سال جاری گفت: با بهره برداری از سکوی ١٧B، فازهای ١٧ و ١٨ به طور کامل راه اندازی می شود.

مجری طرح توسعه فازهای ١٧و ١٨، پیشرفت فیزیکی سکوی  ١٧B را ٩٢,٣ درصد برشمرد و عنوان کرد: درحال حاضر عملیات پیش راه اندازی و راه اندازی این سکو به ترتیب به ٦٦ درصد و ٣٢ درصد رسیده است.

سکوی ١٧B، چهارمین سکوی تولید و انتقال مواد هیدروکربوری فازهای ١٧ و ١٨ پارس جنوبی است که از سوی متخصصان شرکت ایزوایکو (شرکت کشتی سازی و صنایع فراساحل) به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش شرکت نفت و گاز پارس، با اجرای فازهای ١٧ و١٨ پارس جنوبی برداشت روزانه ٥٦ میلیون مترمکعب گاز، ٨٠ هزار بشکه میعانات گازی، ٤٠٠ تن گوگرد و تولید سالانه یک میلیون تن اتان و ١,٠٥ میلیون تن گاز مایع ( پروپان و بوتان) محقق خواهد شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.