آزادسازی سهام عدالت در قالب صندوق‌های قابل معامله

|
0 دیدگاه

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: آزادسازی سهام عدالت در قالب صندوق های قابل معامله پیش بینی شده است.

پوری حسینی با اشاره به این که حدود ۲۰۰  شرکت دولتی تا پایان امسال به بخش خصوص واگذار می شود گفت: از زمان تاسیس سازمان خصوصی سازی در سال ۸۰ نزدیک به یک هزار و ۱۱۱شرکت در لیست واگذاری ها به بخش خصوصی قرار گرفته‌اند که از این تعداد تاکنون ۵۵۰ شرکت دولتی واگذار شده است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بر این اساس و از میان یک هزار و ۱۱۱شرکت موجود در لیست واگذاری ها از سال ۸۰ تا امروز حدود ۴۹ درصد این شرکت ها واگذار شده اند.

وی اضافه کرد: واگذاری های انجام شده در ۱۵ سال گذشته در مجموع به ارزش یک تریلیون و ۴۲۰ میلیارد ریال بوده که ۳۰۰ میلیارد ریال آن در قالب واگذاری به عموم مردم (شامل از مزایده، سهام تدریجی و سهام ترجیحی)، ۳۰۰ میلیارد ریال در قالب رد دیون و ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر در قالب سهام عدالت بوده است.

پوری حسینی با بیاین این که در سالهای گذشته اجرای خصوصی سازی با مخالفت هایی روبرو بوده است، در پاسخ به این پرسش که آیا پروند خصوصی سازی و واگذاریها در کشور امسال بسته می شود گفت: ما در درون سازمان خصوصی سازی از نظر برگزای مزایده مشکلی نداریم و تمام پیش بینی ها در این زمینه صورت گرفته است و بر این اساس باید سایر ارگان ها و سازمان ها با سازمان خصوصی سازی همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص سهام عدالت نیز اذعان داشت: آزادسازی سهام عدالت در قالب صندوق های قابل معامله پیش بینی شده است و اگر قرار باشد سودی هم به مشمولین داده شود بنابر تصمیم مجلس و دولت این اتفاق خواهد افتاد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.