آسیب به تامین اجتماعی آسیب به جامعه است

|
0 دیدگاه

معاون حقوقی و امور مجلس سازمان تامین اجتماعی گفت: آسیب رسانی به مجموعه تامین اجتماعی آسیب جدی تری به جامعه وارد می کند.

عبدالرحمان تاج الدینی روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی از مجلس خواست با تدبیر زمینه و بستر رفع دغدغه های خانواده های تحت پوشش این سازمان را فراهم کند.
وی یکی از دغدغه های فعلی این سازمان در سطح ملی را تدوین و شکل گیری برنامه ششم توسعه که در مجلس و کمیته های آن در حال شکل گیری است عنوان کرد و افزود: بعد از رایزنی ها و گفت و گوها سند مرتبط با تامین اجتماعی در هفته آینده به تصویب خواهد رسید که امیدوار هستیم مصوبات خوبی داشته باشیم .
وی دغدغه اصلی این سازمان را تجمیع بیمه ای دانست و افزود: سازمان تامین اجتماعی مجموعه در هم تنیده متشکل از بخش بیمه ای، درمان و سرمایه گذاری است و نمی تواند جدا از هم باشد.
وی با بیان اینکه این سازمان کمیته امداد و بهزیستی نیست افزود: سازمان تامین اجتماعی نهاد بیمه ای است و به کسانی که در آن مشارکت کرده اند باید خدمات ارایه شود.
تاج الدینی گفت: ماهانه پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تجهیز منابع به منظور پرداخت حقوق ، مستمری بگیری، درمان و سایر موارد پرداخت می شود .
وی افزود: در دولت تدبیر و امید این سازمان بر اساس برنامه و شناخت مسایل اساسی کشور حرکت خواهد کرد و هم اکنون این افتخار را دارد که بدون حاشیه پردازی فعالیت می کند.
وی هدف اصلی این سازمان را تولید امنیت اجتماعی عنوان کرد و افزود: نگاه به مناطق محروم و توسعه فضای درمانی و بیمه ای از دیگر اهداف این سازمان است.
*** ۳۳۸نفر زیر پوشش خدمات تامین اجتماعی خراسان شمالی هستند
سرپرست سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: ۳۳۸ هزار نفر از جمعیت این استان زیر پوشش این سازمان هستند.
سید احمد سیدی تعداد خانوارهای زیر پوشش را ۱۰۵ هزار خانوار عنوان و اظهار کرد : ۱۲ هزار نفر از این سازمان نیز مستمری دریافت می کنند.
وی افزود: در سال گذشته یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تعهدات بلند مدت و ۶۰ میلیارد ریال تعهدات کوتاه مدت بین اعضای زیر پوشش پرداخت شده بود.
معاون هماهنگی امور هماهنگی استانداری خراسان شمالی نیز با بیان اینکه سیاست دولت هم اکنون تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان است گفت: نقش تامین اجتماعی برای به حرکت در آوردن چرخه تولید بسیار دارای اهمیت است.
محمود دلپسند افزود: صنعت، بازار، تمامی صنوف و کارگاه ها همگی با سازمان تامین اجتماعی در ارتباط هستند که برای ارتقا و افزایش تولید نیاز به همکاری و هماهنگی بیشتر است .
وی با بیان اینکه در سیاست های کلان محدودیت هایی بود افزود: اما با ابلاغ سیاست های جدید محدودیت ها بر طرف شده و همچنین تعاملات نیز بیشتر شده است.
وی اظهار کرد: در رابطه با بدهی ها راه کارهایی اندیشیده شده است که تامین اجتماعی در این خصوص باید همکاری های لازم را داشته باشد تا تولید در استان رونق یابد.
در این آیین از سید احمد سیدی سرپرست اداره کل سازمان تامین اجتماعی تقدیر شد و محمد علی عباس زاده وحید به عنوان مدیر کل این سازمان معرفی شد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.