آغاز صید میگو در صیدگاه دوم هرمزگان

|
0 دیدگاه

مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت رعایت محدوده مکانی در فصل صید میگو گفت: از امروز (۲۴ مهرماه) صید میگو در صیدگاه دوم استان آغاز شده است.

سید پرویز محبی شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صیدگاه دوم از منطقه هرمز تا طولای قشم است که صیادان در این محدوده می توانند به صید میگو اقدام کنند.
وی با اشاره به اینکه فصل صید میگو در هرمزگان از دهم مهرماه آغاز شده ، تصریح کرد: در دو هفته اول صیادان استان از منطقه سیریک تا منطقه هرمز مشغول به صیادی بوده اند.
محبی بیان داشت: رعایت محدوده مکانی در صید گاه میگو در هفته های آغازین از اهداف مهم مدیریتی فصل صید میگو است که این مهم با همکاری صیادان استان و همچنین همکاری یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان و دریابانی استان به خوبی صورت گرفت.
مدیرکل شیلات هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مدیریت فصل صید میگو حفظ ذخایر و همچنین فرصت سازی برای این آبزی با ارزش برای رسیدن به رشد لازم و اقتصادی شدن صید میگو است.
سال گذشته ۱۸ هزارتن میگو در کشور به دست آمد که نزدیک به ۹۵ درصد آن به ارزش ۵۶ میلیون دلار به کشورهای عربی و اروپایی صادر شد و بقیه به مصرف داخلی رسید.
میگوی باکیفیت ایرانی به بیش از ۲۰ کشور جهان مانند ویتنام، امارات، تایلند، مالزی، چین و اسپانیا صادر می شود که هر یک قطب تولید میگو در منطقه خود به شمار می روند.
کویت، مصر، لبنان، ایتالیا، فرانسه و انگلیس از دیگر وارد کنندگان میگوی ایران هستند.
میگو گونه ای از سخت پوستان آبزی است که در بیشتر آبهای جهان از جمله آب شور و آب شیرین یافت می شود. میگو یک منبع غذایی برای موجودات دریایی به شمار می رود و مقاومت بالایی در برابر مواد سمی در مناطق آلوده دارد.
استان هرمزگان با یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر نوار ساحلی جایگاه نخست صید آبزیان را در بین استان های کشور دارد و این در حالی است که هرمزگان در تکثیر و پرورش آبزیان نیز پیشرو است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.